Bağışıklık Ekibi Türkiye’de bağışıklık ve sağlık üstüne kurulmuş en kapsamlı sitelerden biri olan Bağışıklık.com, 2017 yılından bu yana hizmet veriyor. Alanında uzman yazarlardan oluşan Bağışıklık.com ekibi, beslenmeden wellness önerilerine, spordan coronavirüs önlemlerine kadar sağlık ile ilgili hemen her konuyu detaylıca ele alıyor.

Türkiye’nin En İyi 8 Spa Merkezi

3 Dakika

Türkiye’nin En İyi 8 Spa Merkezi

Spa otelleri ve merkezleri ülkemizde de son dönemde oldukça popüler hale geldi. “Selus Per Aqua” yani su ile gelen sağlık anlamını taşıyan spa kelimesi, Latinceden geliyor. Spa, su ile yapılan bakımlar, terapiler ve masajlar için kullanılıyor. Klasik Türk hamam kültürüne oldukça yakın olan spa, kendinizi şımartmanız için hazırlanmış lüks bir hizmet. Ülkemiz spa otelleri ve merkezleri açısından oldukça zengin, sayıları azımsanmayacak kadar fazla. En iyi spa merkezleri için listemize göz atın:

1) Richmond Nua Wellness
Richmond Nua Welness, İstanbul’a oldukça yakın olan Sapanca’da doğayla iç içe bir konumda yer alıyor. Hem orman hem de göl manzarasına sahip bu otelde yeşil ve maviye doyacaksınız. Birbirinden farklı ve profesyonel terapistler tarafından yapılan masajlar, bakımlar ve terapiler ile huzur dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Lomi Lomi Nui ve aromatik mum masajı en çok tercih edilen masajlar arasında yer alıyor.

2) Caudalie Vinotherapie SPA
Caudalie, birçok insanın hayatının temeline aldığı Feng Şui felsefesine göre tasarlanmış. Les Ottomans İstanbul Otelinde yer alan bu spa merkezi, yalnızca üzüm çekirdeklerinden yapılmış ürünleri kullanıyor. Burada, Bali dört el masajı, derin doku masajı, Tai masajı, Asya yağsız masajı ve İsveç masajı gibi uluslararası birçok masaj tekniğini tercih edebilirsiniz. Caudalie’nin özel masajı ise 60 dakika süren hamilelik masajı.

3) Six Senses SPA
Six Senses, şüphesiz spa alanında dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alıyor. Six Senses Spa’da shiatsu, Thai, refleksoloji, koku tedavisi, Vietnam ve birçok farklı masaj yapılıyor. Sarıyer’de Osmanlı döneminden kalan yalılarda hizmet veren Six Senses’in korusunda kuş seslerinin ve yeşilliğin tadını çıkarırken, Boğaz manzarasını da izleyebilirsiniz.

Kulağın mum yardımıyla temizlenmesi buranın en çok tercih edilen işlemleri arasında yer alıyor. Kızılderililere ait olan bu teknikle 30 dakika gibi çok da uzun olmayan bir sürede kulağınızı temizletebilirsiniz.

4) Sanitas SPA & Wellness
Spa alanında 20 yıldır hizmet veren Sanitas SPA & Wellness ekibinde profesyonel terapistleri yer alıyor. Geniş bir hizmet ve ürün yelpazesi olan Sanitas SPA & Wellness’ta geleneksel Hint, Bali, Çin, Tayland, Japon masajlarının yanında detoks, yüz ve vücut bakım programları, yaşlanma karşıtı ve thalasso terapileri de uygulanıyor. Ayrıca geleneksel Osmanlı hamamının keyfini de burada çıkarabilirsiniz. Sanitas SPA & Wellness, Çırağan Palace Kempinski, Afyon Anemon Hotel, Lykia Links Golf, Robinson Club, Sirene Golf & Wellnes gibi otellerde bulunuyor.

5) The Purovel Spa
Beşiktaş’ta bulunan Swissotel bünyesinde yer alan Purovel spa merkezinde sauna, tuz havuzu, Türk hamamı ve jakuzi bulunuyor. Ayrıca burada, İsviçre’nin geleneksel otları kullanılarak hazırlanan yağlar da kullanılıyor. Masajlar ve terapilerden sonra otelde bulunan açık ve kapalı havuzları kullanarak da rahatlayabilirsiniz.

6) NuSPA
Mars Entertainment Group bünyesinde yer alan ve şu anda 21 farklı konumda hizmet veren NuSPA’da cilt bakımından aromaterapilere, vücut bakımından sıcak taş terapisine kadar farklı birçok hizmeti alabilirsiniz. Spa’ya modern bir yaklaşım getiren bu merkezde terapi öncesi veya sonrasında yapılan küçük sürprizlerle kendinizi şımartabilirsiniz. Özel masajlar ve bakımlar dışında sürpriz masaj ve terapi paketleri de bulunuyor.

7) Therapia Spa
Şehrin gürültüsünden uzakta, mükemmel boğaz manzaralı Grand Tarabya Hotel’de yer alan 4 bin 500 metrekarelik alana sahip bu spa merkezinde günlük stres ve gerginliklerinizden uzaklaşabilirsiniz. Therapia Spa’da birbirinden farklı masajlar ve terapiler ile rahatlayabilir, arınabilirsiniz. Karayipler’den gelen yağlar ile yapılan Tanning masajı ve soğuk taş terapisi ise en çok rağbet gören masajlar arasında.

8) Pera SPA by SPA Luxury
Pera SPa, Pera Palace Hotel’in içinde gelenekseli lüks ve modern bir anlayışla yeniden yorumluyor. 400 metrekarelik geniş bir alanda hizmet veren bu spa merkezinde sauna, Türk hamamı ve jakuzide keyif yapabilir, alanında uzman terapistler tarafından cilt bakımı ve özel masajlar yaptırabilirsiniz. Sessiz bir ortamda kendinizle baş başa kalarak rahatlayabilir, özel sabunların kokusuyla kendinize en güzel zamanı ayırabilir, yorgunluğunuza elveda diyebilirsiniz.

En İlginç SPA Terapileri

Kaktüs Masajı
Çoğunlukla Meksika’da yer alan spa merkezlerinde uygulanan kaktüs masajı ile toksinlerinizi atabilirsiniz.

Yılan Masajı
Vücudunuzun üzerinde yılanların gezdiği bu ilginç masaj türü ile migren ve kas ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Altın Masajı
Altın, ciltteki kırışıklıklara iyi geliyor. 24 ayar altın kullanarak hazırlanan bir maske yüzünüze uygulanıyor.

Bira Banyosu
Süt banyosuna çok benzeyen bira banyosu Çekya’da oldukça popüler. 20 dakika boyunca bira dolu bir küvette kalarak cildinizi canlandırabilirsiniz.

Kendinizi şımartmanın, günlük streslerden uzaklaşmanın ve yorgunluk atmanın en iyi yollarından biri spa terapileridir. Ülkemizde de hem geleneksel hem de modern birçok spa merkezi bulunuyor. Size en uygun spa merkezini bularak uzman kişilerin yaptıkları masajlar ile rahatlayabilir, farklı terapiler ile arınarak yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.

Bağışıklık Ekibi Türkiye’de bağışıklık ve sağlık üstüne kurulmuş en kapsamlı sitelerden biri olan Bağışıklık.com, 2017 yılından bu yana hizmet veriyor. Alanında uzman yazarlardan oluşan Bağışıklık.com ekibi, beslenmeden wellness önerilerine, spordan coronavirüs önlemlerine kadar sağlık ile ilgili hemen her konuyu detaylıca ele alıyor.
Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır. @2020 Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır.