Bağışıklık Ekibi Türkiye’de bağışıklık ve sağlık üstüne kurulmuş en kapsamlı sitelerden biri olan Bağışıklık.com, 2017 yılından bu yana hizmet veriyor. Alanında uzman yazarlardan oluşan Bağışıklık.com ekibi, beslenmeden wellness önerilerine, spordan coronavirüs önlemlerine kadar sağlık ile ilgili hemen her konuyu detaylıca ele alıyor.

Evde Yoga İçin En İyi 10 Uygulama

2 Dakika

Hem havanın soğuması hem de coronavirüs salgını sebebiyle evlere kapandık, sosyal hayatlarımıza bir süreliğine ara verdik. Ancak bu sporu da rafa kaldıracağımız anlamına gelmiyor. Evde rahatça takip edebileceğiniz yoga pratikleri ile hem zinde kalabilir hem de stresten uzaklaşabilirsiniz.

Hindistan merkezli bir felsefe olan yoga, pozlar ve meditasyon egzersizleri sayesinde fiziksel, ruhsal ve mental sağlığı daha da ileri taşımayı amaçlar. Bu felsefeyi hayat tarzı olarak benimseyen kişiler, daha huzurlu ve daha mutlu bir yaşama kapı aralar.

Faydaları arasında;

• Kas tonusunu ve gücü artırmak,
• Fazla kiloların verilmesine yardımcı olmak,
• Kas ve eklem yaralanmaları konusunda vücuda dayanıklılık kazandırmak,
• Vücut metabolizmasının dengeli bir şekilde devam etmesini sağlamak,
• Dolaşım sağlığına olumlu katkılarda bulunmak.
• Mental rahatlama ve huzur kazandırmak,
• Atletik performansta iyileşme sağlamak,
• Enerjik ve canlı bir ruh hali vermek,
• Solunumu kuvvetlendirmeye yardımcı olmak da vardır.

Eğer evde yoga yapmayı düşünüyorsanız sizin için derlediğimiz 10 uygulamaya hiç vakit kaybetmeden göz atın! Farklı seviyelere hitap eden bu uygulamalar, görsel ve sesli anlatımlarla da destekleniyor.

1. Yoga Studio

Bu uygulama, başlangıç seviyesindeki kullanıcılardan ziyade daha üst seviyelerdeki kullanıcılara hitap ediyor. İki yüzden fazla egzersiz resminden istediklerini seçerek kendi yoga programınızı Yoga Studio sayesinde oluşturabilirsiniz. Egzersiz esnasında uygulama arka planında çalan rahatlatıcı müzik, sizi sakinleştirerek yogadan aldığınız verimi artırıyor. Yoga Studio ile evde yoga yaparken aynı zamanda keyifli bir vakit geçirebilirsiniz.

2. Pocket Yoga

Uygulama, iki yüzü aşkın resimli ve sesli pozisyon anlatımıyla evde yoga için son derece kullanışlı. Pocket Yoga’yı kullanırken egzersiz günlüğü tutabilir, aynı zamanda kitaplığınızı kullanarak müzik oynatabilirsiniz. Pocket Yoga uygulaması ve size sunduğu programlar sayesinde yoga, ister istemez sizin için bir alışkanlık halini alacak.

3. 5 Minute Yoga

Bu uygulama, diğer uygulamalara kıyasla nispeten daha kolay yapılabilir bir içeriğe sahip. 5 Minute Yoga uygulaması sayesinde 5 dakikalık kısa seanslarla evinizde kolaylıkla yoga yapabilirsiniz. Program, ayrıca her gün değişen egzersiz programını kullanıcılarıyla buluşturuyor.

4. Yoga Monkey

Uygulama, kullanımı eğlenceli bir hale getirmek için ara yüzünde size rehberlik eden bir maymun barındırıyor. Bu maymunun rehberliğinde program, toplam 10 tane kapsamlı yoga seansı içeriyor. Bütün seanslarla birlikte, program dahilinde yaklaşık 20 dakika boyunca evinizde yoga yapabilirsiniz.

5. Office Yoga

Uygulamanın amacı, isminde gizli. Uygulama, ofis çalışanları için özel olarak tasarlanmış. Masa başında uzun süreli mesai yapanların yaşadıkları sorunlar, uygulamanın içeriğindeki yoga programıyla ortadan kaldırılabiliyor. Bu yoga programı ofis çalışanları için tavsiye edilse de; boyun ağrısı, duruş bozuklukları yaşayanlar için de oldukça yararlı.

6. Fitstar Yoga

Sağlıklı bir yaşam için yoganın gerekli olduğu felsefesine sahip olan uygulama, kullanıcılarına yogayla birlikte fit ve sağlıklı bir yaşam sağlamayı amaçlıyor. Uygulamanın içeriğinde, hemen her yerde yoga yapmanızı sağlayabilecek görsel içerikler mevcut. Günün herhangi bir vaktinde, Fitstar Yoga ile HD kalitede yoga videoları izleyerek evinizde yoga yapabilirsiniz.

7. Yoga Plus

Evde yoga yapmak için oldukça iyi bir uygulama olan Yoga Plus sayesinde, evinizde yoga yaparak mental rahatlığa ve stressiz bir yaşama ulaşabilirsiniz. Uygulama, evinizde yoga yapmanız için pek çok egzersiz içeriyor.

8. Yoga Girl

Uygulama, kullanıcılar arasında en yaygın olan uygulamalardan biri. Uygulamanın içeriğinde yüzden fazla video içeriği mevcut. Yoga Girl, içeriğindeki rahatlatıcı ve güçlendirici programlar sayesinde evde yapacağınız yogayı en üst seviyelere taşıyor. Ayrıca Yoga Girl uygulamasının, 12 haftalık yoga ve 30 gün yoga challenge gibi içerikleri de bulunuyor. Bu özellikler, zaten ilgi çekici bir ara yüze sahip uygulamayı daha da cazip kılıyor.

9. Simple Yoga

Simple Yoga, içerdiği otuzdan fazla egzersiz pozu sayesinde sizlere keyifli bir egzersiz yaşatıyor. Uygulamada egzersizler, zorluk seviyelerine göre kademe kademe ilerliyor. Bu uygulama ile evinizde 20-30 dakika civarında yoga yapmanız mümkün. Simple Yoga sayesinde yoganın faydalarından rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

10. YOGAmazing

Eğer yogayı yaşam felsefesi olarak benimsediyseniz, YOGAmazing tam da size göre! Uygulamanın içeriğinde yirmi beşten fazla ders bulunuyor. Kullanımı oldukça pratik olan uygulama, yogayı kendisine sevdirecek bir program arayan hemen herkes için uygun.

Bağışıklık Ekibi Türkiye’de bağışıklık ve sağlık üstüne kurulmuş en kapsamlı sitelerden biri olan Bağışıklık.com, 2017 yılından bu yana hizmet veriyor. Alanında uzman yazarlardan oluşan Bağışıklık.com ekibi, beslenmeden wellness önerilerine, spordan coronavirüs önlemlerine kadar sağlık ile ilgili hemen her konuyu detaylıca ele alıyor.
Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır. @2020 Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır.