fbpx

Ağırlık denetimi – Diyetisyen Prof Dr Murat Baş

50 Saniye

Ağırlık denetimi sadece daha iyi görünmenizi ve hissetmenizi sağlamaz aynı zamanda gelecekteki sağlığınızı da olumlu yönde etkiler. Kalp hastalıkları ve diyabet gibi kronik hastalıklara yakalanma riskinizi azaltır.

kilo vermek

Son diyet girişiminiz başarısız olduysa ya da bazı durumlardan dolayı tekrar kilo aldıysanız cesaretinizi yitirmeyin. Vücudunuzun bireysel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak sağlıklı bir beslenme planı belirleyin. Popüler diyet tuzaklarından kaçının, hayatınızda kalıcı yaşam tarzı değişiklikleri sağlayarak sağlıklı kilo verin ve bunu sürdürün.

Vücut ağırlığınızın korunması için alınan enerji ile harcanan enerji arasında bir denge vardır. Harcadığınızdan daha çok kalori alırsanız kilo alırsınız, harcadığınızdan daha az kalori alırsanız kilo verirsiniz. Bu dengeyi hangi yöne çevirmek istiyorsanız ona göre davranmalısınız. Fakat harcadığınızdan daha az kalori almak daha az besin tüketeceğiniz anlamına gelmez. Asıl önemli olan enerji içeriği düşük besinleri tercih edebilmektedir. Enerji içeriği düşük besinler sebze, meyve gibi genellikle daha çok su ve posa içeren besinlerdir.

SAFE SLIMMER Veg Carbo Blocker için yapılan söyleşiden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır. @2020 Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır.
×

E-bültene Kayıt Ol!

E-Bültene buradan kayıt olabilirsiniz