Bağışıklık Ekibi Türkiye’de bağışıklık ve sağlık üstüne kurulmuş en kapsamlı sitelerden biri olan Bağışıklık.com, 2017 yılından bu yana hizmet veriyor. Alanında uzman yazarlardan oluşan Bağışıklık.com ekibi, beslenmeden wellness önerilerine, spordan coronavirüs önlemlerine kadar sağlık ile ilgili hemen her konuyu detaylıca ele alıyor.

Sağlıklı ve Zinde Bir Vücuda Multivitaminlerle Kavuşun

4 Dakika

Vitaminler, sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Vücudun hastalıklara karşı savunma mekanizmasını oluşturan bağışıklık sisteminin etkili bir şekilde çalışabilmesinde, vücudun toksinlerden arındırılmasında, sağlıklı bir cilde, güçlü ve parlak saçlara sahip olunmasında ve ruh sağlığının korunmasında önemli etkilere sahip olan vitaminler, vücudun yapıtaşları arasında yer almaktadır. Vücudun vitamin ihtiyacı beslenme yoluyla karşılanabilir ancak bazı vitaminler vücutta depolanamadığı için takviye gıdalarla vitamin seviyelerinizi yükseltmeniz mümkün olmaktadır.

 Bağışıklık Sistemine Destek Olan Multivitaminler

 Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan ve hastalıkları daha kolay atlatabilmenizde size destek olan vitaminler, eksiklikleri durumunda ciddi sonuçlara yol açabilir. B12 eksikliği unutkanlık, ağız yaraları ve kalp çarpıntısı gibi sorunlara sebep olurken, güneşten ve besinlerden alabileceğiniz D vitamininin eksik olması durumu ise kendinizi yorgun hissetmenize, kalp hastalıklarına, kramplara ve romatizmaya neden olan en büyük etkenler arasında yer almaktadır.

Birçok kişinin yaşadığı demir eksikliği sorunu ise saç dökülmesi, depresyon, uykusuzluk, baş ve eklem ağrıları gibi çeşitli sorunlarla belirti gösteren ve yaşam kalitenizi düşüren olumsuzluklara neden olmaktadır. Yeterli ve dengeli beslenme düzenini oluşturamayan bireylerde sıklıkla rastlanan bu durumların, vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin düzenli bir şekilde alınmasıyla önüne geçilebilir.

Sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzeninin vazgeçilmezlerinden olan lifli gıdalar, proteinli besinler, sebze ve meyve, süt ürünleri gibi temel unsurları tüketmek vitamin dengesinin oluşturulmasına katkı sağlasa da vitamin eksikliğinin önüne geçmeniz için yeterli bir çözüm sunamayabilir. Yaşa ve cinsiyete bağlı olarak değişiklik gösterebilen vitamin ihtiyacı çocuk, yetişkin ve yaşlılarda farklılaşmaktadır. Bu noktada vücudunuzun zinde kalmasına ve vitamin değerlerinizin ideal seviyelerde olmasına en büyük katkıyı doğal ve katkısız multivitamin takviyeleri sağlamaktadır.

Bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve vitamin dengesinin sağlanması için yaşınıza, cinsiyetinize ve ihtiyacınıza uygun olacak şekilde multivitaminlerden yararlanmanın yanı sıra düzenli egzersiz ve yürüyüş, bol su tüketimi, sağlıklı beslenme, alkol ve sigara tüketmeme gibi unsurları göz önünde bulundurmanız son derece önem taşımaktadır. Vücudunuz için faydalı olan birçok vitamini bir arada alabileceğiniz özel multivitaminler sayesinde gün içinde daha enerjik ve daha dinç hissedebilir, sağlıklı bir vücuda sahip olmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

 Dengeli Beslenmeyi Kolaylaştıran Seçenekler

Özellikle yoğun iş temposuna sahip olanların yeterli ve dengeli beslenme konusuna dikkat edemediği düşünülse de, sağlıklı bir beslenme düzenine sahip bireylerin bile vitamin eksikliği sorunlarıyla karşılaşabildiği görülüyor. Bu noktada önemli bir etki alanı oluşturan multivitaminler, kalp sağlığından göz sağlığına, güçlü bir hafızadan kemik sağlığının korunmasına kadar birçok fayda sağlamaktadır. Kan oluşumunu destekleme ve kanser riskini düşürme gibi çeşitli yararları nedeniyle sıklıkla kullanılan multivitaminler, dengeli bir beslenmeye ek olarak tercih edilmesi gereken yardımcı olan takviyelerdendir.

Mikro besinlerle ve içerdiği multivitaminlerle vücut sağlığınıza katkıda bulunan LaVita, bağışıklık sisteminin işlevlerini yerine getirebilmesi için ihtiyaç duyduğu A, C, D, B6, B12, demir, folik asit, selenyum, çinko ve bakır gibi birçok elementi içermektedir. Yeme alışkanlıkları ve yaşam koşullarına bağlı olarak fiziksel ve duygusal problemlere neden olabilen stres gibi olumsuzlukların etkilerini azaltmanıza destek olabilen multivitamin içerikli LaVita Mikro Besin Takviyesi sayesinde siz de vücudunuzun ihtiyaç duyduğu birçok yararlı ve gerekli bileşenleri bir arada bulabilirsiniz.

Vücudunuzun sağlıklı olabilmesi için her gün dışarıdan almanız gereken ve depo edilemeyen vitaminler de dahil olmak üzere tüm gerekli vitaminlerin ve eser elementlerin yer aldığı LaVita, vücut enzimlerinin doğru bir şekilde çalışabilmesine destek olmaktadır. Virüs, bakteri ve mikroplara karşı güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olabilmeniz için vitamin değerlerinizin yeterli olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bu nedenle destekleyici ve düzenleyici multivitaminleri kullanmadan önce içeriği hakkında bilgi sahibi olmanız son derece önemlidir.

 Multivitaminlerle Enerjinizi Koruyun

Gün içinde kendinizi yorgun ve fiziksel aktivitelere karşı isteksiz hissetmeniz, vitamin eksikliğinin neden olduğu olumsuz sonuçlara işaret edebilir. Sağlıklı bir vücudun anahtarı olan egzersiz ve spor gibi yaşam kalitenizi artıran unsurları gerçekleştirememeniz, hareketsizliğe neden olabilir. Kas ve iskelet sistemini etkileyen hareketsizlik, enerjinizin düşmesini ve çabuk yorulmanızı kolaylaştırır.

Bu durumun önüne geçebilmek için öncelikle enerjinizi yükseltebilecek besinleri beslenme programınıza dahil etmeniz ve vitamin eksikliğinden kaynaklanan yorgunluğa karşı multivitaminlerle beslenme düzeninizi desteklemeniz vücudunuza olumlu bir katkı sağlamayı hedefler. Vücudunuzun ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir multivitamin tercihinde bulunurken doğal malzemelerle hazırlanan ve bilimsel sonuçları onaylanmış olan seçenekleri değerlendiremeye özen göstermeniz gerekir.

Bazı multivitaminlerde ve takviye gıdalarda bulunan katkı maddelerinin vücudunuzda meydana getirebileceği olumsuz sonuçların önüne geçebilmek için doğal malzemelerle hazırlanan ve yeterli miktarda vitamin değerleri içeren ürünleri tercih etmelisiniz. Vücudun yapı taşı olan hücrelere etki eden multivitaminlerin besleyici ve bağışıklık güçlendirici özelliklere sahip olduğundan emin olmalısınız.

Mikro Besin İhtiyacınızı Karşılayın

Günlük vitamin ihtiyacınızı karşılayan takviye gıdalar, hücrelerinizin beslenmesini ve vücut fonksiyonlarınızın olumlu bir şekilde etkilenmesini sağlar. Günlük ihtiyacınız kadar vitamin, mineral ve vücut enzimlerinin iyi bir şekilde çalışmasına yardımcı diğer elementleri alabilmenizi pratik bir hale getiren LaVita, doğal içeriği ile bağışıklığınızı güçlendiren akıllı çözümler arasında yer almaktadır.

Vitaminler arasında önemli bir yere sahip olan B12 gün içinde ihtiyaç duyduğunuz konsantrasyonu elde etmenize yardımcı olurken, yorgunluğa neden olan vitamin eksikliklerinin ortadan kalkmasıyla kendinizi daha enerjik ve zinde hissetmeniz mümkün olabilir. Fiziksel aktivitelere karşı duyduğunuz isteksizliğe çözüm getiren vitaminler, hareketli ve yoğun tempolu yaşam koşullarına sahip olanların enerjilerini korumalarına yardımcı olabilir.

Vitaminlerin hastalıkları önleyici bir bağışıklık oluşturması ve hücre koruması gibi önemli etkilere sahip olması, özellikle salgın hastalık dönemlerinde daha sık tercih edilmelerine neden oluyor. Ancak sağlıklı bir vücut için dengeli beslenmeye ek olarak multivitaminlerden yararlanılması, kapsamlı bir beslenme düzeninin oluşturulmasına büyük ölçüde katkı sağlamaktadır.

 

Bağışıklık Ekibi Türkiye’de bağışıklık ve sağlık üstüne kurulmuş en kapsamlı sitelerden biri olan Bağışıklık.com, 2017 yılından bu yana hizmet veriyor. Alanında uzman yazarlardan oluşan Bağışıklık.com ekibi, beslenmeden wellness önerilerine, spordan coronavirüs önlemlerine kadar sağlık ile ilgili hemen her konuyu detaylıca ele alıyor.
Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır. @2020 Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır.