Bağışıklık Ekibi Türkiye’de bağışıklık ve sağlık üstüne kurulmuş en kapsamlı sitelerden biri olan Bağışıklık.com, 2017 yılından bu yana hizmet veriyor. Alanında uzman yazarlardan oluşan Bağışıklık.com ekibi, beslenmeden wellness önerilerine, spordan coronavirüs önlemlerine kadar sağlık ile ilgili hemen her konuyu detaylıca ele alıyor.

Türkiye’de İzole Tatil Yapabileceğiniz Yerler

3 Dakika

Pandeminin hayatımızda önemli bir yer edinmesiyle alışkanlıklarımız değişti. Eskiden kalabalık ortamlarda geçirdiğimiz tatillerimizi daha izole, kendimize ait yerlerde geçirmeye çalışır olduk. 5 yıldızlı oteldeki hizmetler, spa gibi aktiviteler bulunmasa da izole tatil yerlerinde sağlığınız konusunda endişelenmeden tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.

1-Kaş

Kaş, izole tatil yapmak isteyenlerin en sık tercih ettiği yerler arasında yer alıyor. Özellikle yaz tatilleri için herkesin bütçesine, kişi sayısına ve istediği tarza uygun evler, villalar bulunabiliyor. Çoğu villanın kendine özel yüzme havuzu da oluyor. Buradaki villaların bazıları ise oldukça lüks döşenmiş. Dışarıdaki insanlarla en az şekilde bağlantı kurarak tatilinizi keyifli bir şekilde Kaş’ta geçirebilirsiniz.

Kaş’ın Kalkan bölgesi ise muhafazakâr villa denilen çevresinde başka bir ev, villa bulunmayan villalar ile dolu. Hem dışarıdaki hayata en az şekilde karışıp hem de villanızda istediğiniz şekilde tatilinizi geçirebilirsiniz. Sizin yaptığınız yüksek sesli aktivitelerden rahatsız olacak, ya da yaptıkları ile sizi rahatsız edecek komşularınız olmayacak. Fiyatları ise kişi sayısına ve gitmek istediğiniz tarihe göre oldukça değişkenlik gösteriyor. Mayıs, eylül, ekim aylarının fiyatları haziran, temmuz, ağustosa göre daha uygun. Daha az bütçe ile tatile gitmek isteyenler havanın hala tatil yapmaya elverişli olduğu eylül ve ekim aylarını tercih edebilirler.

2- Artvin Yaylaları

Ülkemiz yaylalar bakımından oldukça zengin olmasına rağmen ülkemizde yayla turizmi çok yüksek seviyelerde değil. Artvin, ülkemizin yayla bakımından şanslı bir ili. Yemyeşil doğanın içinde inanılmaz güzellikteki orman manzaraları ile gelen turistleri her seferinde büyülüyor. Deniz tatiline alternatif, yaz sıcaklarından kurtulmak için güzel bir alternatif yayla tatili.

Yaylaların içinde her turist grubuna özel minik evler, bungalovlar yer alıyor. Temiz havası ile herkesin stres seviyesini azaltmaya yardımcı oluyor. Fiyatları ise deniz tatiline harcayacağınız miktardan çok daha uygun. Bu sene tatil rotanızda bir değişiklik yapmak isterseniz Macahel yaylası başta olmak üzere saklı kalmış birçok farklı yaylayı rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

3- Gökçeada

Gökçeada sakinliğin ve doğanın buluştuğu izole tatil için en ideal yerlerin başında geliyor. Ada popüler olsa da sakin ada hayatını kaybetmemiş, doğa ile bir bütün halinde kalmayı başarmış nadir yerlerden. Gökçeada’da yapılması gereken şeylerin başında ise gün batımını izlemek geliyor. Adanın hala keşfedilmemiş bakir koylarında yüzmek ise aradığınız izole tatil için birebir.

Birbirinden tatlı butik oteller ve kamp alanları ile gelen turistleri kendine hayran bırakıyor. Kendinize ait bir ev kiralamak isterseniz Gökçeada’da o da mümkün. Farklı internet sitelerinden belirli dönemlik ev, villa kiralayabilirsiniz.

4-Kaz Dağları

Şehir hayatından bir nebze olsun uzaklaşıp kendini doğaya atmak isteyenler için mükemmel bir konum Kaz Dağları. Kamp alanlarından küçük otellere, bungalovlardon villalara kadar her ihtiyacınıza uygun farklı konaklama alternatifleri mevcut. Deniz tatiline alternatif olarak değerlendirebileceğiniz, doğayla iç içe ve izole bir tatil geçirmek için Kaz Dağları oldukça ideal bir seçim. Sabah doğa yürüyüşü ile güne başlamak daha sonra buz gibi göl sularında yüzerek tüm stresinizi atabilirsiniz. Kaz Dağlarında bulunan onlarca zeytinliği de gezebilir, tatilinize farklı bir boyut katabilirsiniz.

5- Bördübet

İsmini çok sık duymadığımız, son zamanların gizli kalan tatil beldelerinden biri Bördübet. Marmaris’e bağlı bu köy ilk bakıldığında Amazon’daki yağmur ormanlarını anımsatıyor, kuşları ve çam ormanları ile ünlü. Her şeyden uzaklaşıp kafa dinlemek isterseniz mutlaka göz atmanız gereken bir destinasyon. Henüz çok popüler olmaması da izole tatil yapmak isteyenler için bir artı.

Küçük bir köy olan Bördübet’te iki tane özel tesis yer alıyor. İki tesiste tamamen doğanın içinde, sizin doğa ile baş başa kalabilmeniz için dizayn edilmiş. Bu tesislerden denize de kolayca ulaşabiliyorsunuz. Doğadaki huzuru tüm benliğinizde hissedebileceğiniz bu köyde tatil yapmak isterseniz elinizi çabuk tutmanız gerekiyor çünkü rezervasyonlar aylar öncesinden doluyor.

6-Ovabükü

İzole tatil yerlerinden bahsederken Datça’dan söz etmemek olmaz. Datça’nın en güzel koylarından biri olan Ovabükü her sene müdavimlerini ağırlıyor. Ovabüküne ilk defa gelenler ise eşsiz deniz manzarası ile büyüleniyor. Burada yer alan 500 metreden uzun plajda ise denizin tadını çıkarabileceğiniz birçok tesis bulunuyor. Koyda yer alan denize sıfır tesisleri ya da denize daha uzak ama doğa ile iç içe tesislerden birini tercih edebilir, şehir hayatından ve stresinizden uzaklaşabilirsiniz.

7-Narlı Köyü

Balıkesir’in Erdek ilçesinde yer alan bu ufak ama sevimli köy izole tatil yapmak isteyenler için en doğru adres olabilir. Tertemiz mavilikteki denizi ve orman içinde yer almasıyla hem deniz hem de doğa tatilini bir arada yaşamak isteyenler için ideal. Bu köyde spa gibi aktiviteler bulunmasa da küçük butik otellerde kalabilir ya da kendinize özel bir ev kiralayarak tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Ülkemiz izole tatil yapmak isteyenler için oldukça zengin. Deniz tatili yapmak ya da doğayla iç içe olmak isteyenler izole bir şekilde gönül rahatlığıyla tatillerini yapabilirler.

İzole Tatil Yerleri

Pandemi dönemi için en uygun tatil yerlerine göz atın. Masaj spa gibi aktiviteler bulunmasa da izole villaları ya da yayla tercih edebilirsiniz.

Bağışıklık Ekibi Türkiye’de bağışıklık ve sağlık üstüne kurulmuş en kapsamlı sitelerden biri olan Bağışıklık.com, 2017 yılından bu yana hizmet veriyor. Alanında uzman yazarlardan oluşan Bağışıklık.com ekibi, beslenmeden wellness önerilerine, spordan coronavirüs önlemlerine kadar sağlık ile ilgili hemen her konuyu detaylıca ele alıyor.
Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır. @2020 Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır.