Böbrek Sağlığına Dost Besinler

48 Saniye

Vücutta, metabolik atıkların sağlanması, hücre sıvılarının dengede tutulması, hormonlar üzerindeki düzenleyici etkileri gibi hayati işlevleri olan böbreklerin sağlıklı çalışması için besinlerin gücünden faydalanabilirsiniz. İşte böbrek sağlığına en iyi gelecek yiyecekler…

Elma

Böbrek sağlığına faydalı olduğu bilinen elma idrar söktürücü özelliği ile vücuttan ürik asidin atılmasını sağlayarak böbrekleri temizlemektedir.

Maydanoz

A, C ve K vitaminleri açısından zengin bir besin olan maydanoz içerisinde kalsiyum, demir ve potasyum da bulundurmaktadır. Böbrekler açısından en bilinir özelliği idrar söktürücü olmasıdır. Bu sayede vücutta biriken toksin maddelerin atılmasına yardımcı olur. Ödem atmada da yardımcı olan maydanoz demir emilimine de katkı sağlamaktadır.

Bal kabağı

Böbrek taşı rahatsızlıklarına karşı bal kabağı zengin içeriği ile taş oluşumunu önleyebilmektedir. Bal kabağı içeriğindeki kalsiyum sayesinde böbrek taşı oluşumunu engellemektedir.

Yoğurt

İçerdiği kalsiyum ve D vitamini sayesinde böbrek sağlığında önemli besinlerdendir. Böbrek sistemini düzenleyici etkilisi bilinen yoğurt bir C vitamini kaynağı ile birlikte tüketildiğinde (C vitamini içeren meyveler gibi) böbrek fonksiyonlarını desteklemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır. @2020 Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır.
×

E-bültene Kayıt Ol!

E-Bültene buradan kayıt olabilirsiniz