Bağışıklık Ekibi Türkiye’de bağışıklık ve sağlık üstüne kurulmuş en kapsamlı sitelerden biri olan Bağışıklık.com, 2017 yılından bu yana hizmet veriyor. Alanında uzman yazarlardan oluşan Bağışıklık.com ekibi, beslenmeden wellness önerilerine, spordan coronavirüs önlemlerine kadar sağlık ile ilgili hemen her konuyu detaylıca ele alıyor.

Hydrafacial Cilt Bakımı Hakkında Her Şey

3 Dakika

Sağlıklı, ışıl ışıl bir cilt kişinin kendisini iyi hissetmesini sağlar. Sağlıklı bir cilt görünümü elde edebilmek için yapılan hydrafacial cilt bakımı nedir, kimlere, nasıl ve ne zaman uygulanır birlikte bakalım.

Cildin yeterince nem içermesi için günlük hayatımızda sağlıklı beslenme ve yeterli sıvı alımına dikkat etmek her ne kadar ana kural olsa da zaman zaman cilde dışarıdan destek olmak üzere bakım yaptırmak gerekebilir. İşte bu bakımlardan biri de hydrafacial cilt bakımıdır.

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir?

Günlük hayatta maruz kaldığımız çevresel etkenler (hava kirliliği, egzoz dumanı gibi çeşitli kimyasallar, uzun süre güneş ışığına maruz kalma vb.) uygun olmayan malzemelerle yapılan makyaj, yine uygun olmayan cilt bakım ürünleri ve teknikleri ve genetik faktörler nedeni ile cildimizde bulunan gözenekler tıkanır yeterince hava ve nemi tutamaz hale gelir. Üstelik yaş ilerledikçe azalan kolajen üretimi de cildimizin elastikiyetini kaybetmesine neden olur. Cilt tabakasında biriken ölü hücreler cildin daha da sağlıksız görünmesine neden olabilir. İşte tüm bu sorunlarla cildimizin savaşabilmesi için yapılan bir bakım tipi de hydrafacial cilt bakımıdır. Bu bakım teknolojik yöntemler aracılığı ile uygulanır.

Hydrafacial cilt bakımı akne, leke tedavisinin yanı sıra cildin yenilenmesi için de kullanılan bir cilt bakımı şeklidir. Hydrafacial cilt bakımı ile ciltteki gözeneklerin rahatlıkla havalanması ve yeterli nemi tutabilmesi için açık kalması sağlanır. Yenilenen cilt sayesinde yaşlanma karşıtı bir bakım yapılmış olur.

Hydrafacial cilt bakımı ile cildin ihtiyacı olan derinlemesine temizlik yapılırken aynı zamanda yeterince nemlenmesi de sağlanır. Tüm bu işlemler tek seansta gerçekleştirilebilir. İşlem el değmeden özel bir cihazla yapılır. Cilt bakımını yapan cihaz vakumlu vorteks yöntemi ile çalışır. Cihazın çalışması esnasında bakım yapılan kişi herhangi bir acı hissetmez. Sonuçların çok iyi olması ve el değmeden, acı duyulmadan yapılabilmesi nedeni ile hydrafacial cilt bakımı son yıllarda giderek daha çok tercih edilir hale gelmiştir.

Bakımın yapıldığı seans esnasında cildi temizleme, soyma, nemlendirme, yenileme ve antioksidan bakım için gereken tüm aşamalar aynı anda yapılır.  Gözenekleri kapatan ölü deri, fazla yağ ve siyah noktalar temizlenir. Bu esnada ciltteki kırışıklıklar ve lekeler için ihtiyaç duyulan gerekli serumlar uygulanarak bu görüntülerin tedavi edilmesi planlanabilir. Cilt altı tabakaya hyaluronik asit ve protein içeren bakım solüsyonları uygulanarak cildin genç ve sağlıklı görünümüne katkı sağlanır. Cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur. İnce çizgilenmeler ve kırışıklıkları azaltır.

Hydrafacial Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bu kadar etkili bir bakım olmasına rağmen uzman ellerde hydrafacial cilt bakımı yapılması oldukça kolay bir işlemdir. İşlem birkaç adımdan oluşur. İlk adımda cildi bakıma hazırlamak için temizleyici bir losyon sürülür. Bu losyonla cildin yüzeyinin yumuşaması sağlanır. Yumuşayan cilt cihaz yardımı ile temizlenir. Temizleme işlemi esnasında cildin en üstten en alta kadar tüm katmanları temizlenir ve ölü hücrelerden arındırılır. Böylece cildin nefes alması sağlanır. İkinci aşamada ise bakımı yaptıran kişinin ihtiyacına yönelik olarak hazırlanmış protein, antioksidan ve hyaluronik asit gibi bileşenler içeren bakım solüsyonu uygulanır ve solüsyon radyo frekans özelliği olan cihaz sayesinde cilde iyice yedirilir. Böylece bu bakım solüsyonu sayesinde ciltteki hücreler nemlenmiş, onarılmış ve yenilenmiş olur. Üçüncü aşamada ise cihazın soğutucu özelliği ile solüsyon cildin içine hapsedilir. Ve son aşamada uygulanan LED terapisi ile ciltteki gözenekler sıkılaştırılır, cilt dokusu uyarılır ve bakımın uzun süre etkili olması sağlanır.

Hydrafacial Cilt Bakımı Kimlere Yapılır?

Hydrafacial cilt bakımı, her yaş için ve her cilt tipi için uygun bir cilt bakım türüdür. Her iki cinse de uygulanabilir. Hassas, yıpranmış ciltlere de rahatlıkla uygulanabilir. Hydrafacial cilt bakımı ciltte tahrişe yol açmaz ve iz bırakmaz. İşlemden sonra ciltte kızarıklık, ödem ya da şişlik meydana gelmez.

Hydrafacial cilt bakımının kaç seans süreceği tamamen kişinin cildinin özelliklerine bağlıdır. Herhangi bir cilt sorununun tedavisi için yapılmıyor kozmetik bir uygulama amaçlanıyorsa tek seansta bile ciltte belirgin bir sağlıklı görünüm kazanılır. Daha yumuşak, parlak ve gergin bir cilt elde edilir. Ayda bir bakımın tekrarlanması önerilir. Eğer bir cilt probleminin tedavisi söz konusu ise o zaman bir – iki haftalık aralarla 4 – 6 seans uygulaması gündeme gelebilir.

Uygulama için herhangi bir özel zaman dilimi yoktur. Yılın her döneminde uygulanabilir. Özellikle mevsim geçişlerinin yarattığı cilt problemlerine karşı cildi korur.

İşlem yaklaşık yarım saat kadar sürer. Bu nedenle çok uzun bir süre ayrılmasına da gerek duymaz.

Hydrafacial cilt bakımı yaptıran kişinin bakım işleminden sonra günlük hayatına devam etmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Ancak gözeneklerin çok açık olduğu dikkate alınarak ilk birkaç saatlik süre içinde kozmetik tüm ürünler, güneş ışığı ve tozdan korumak uygun olacaktır. Dikkat edilmesi gereken en önemli ise nokta bakımın yapıldığı gün yüze su değdirilmemesidir.

Hydrafacial cilt bakımı özellikle yüz, boyun, eller ve dekolte bölgesi için önerilir.

Tüm uygulamalarda olduğu gibi hydrafacial cilt bakımı uygulaması da mutlaka uzman kişilerce yapılmalıdır.

 

 

Bağışıklık Ekibi Türkiye’de bağışıklık ve sağlık üstüne kurulmuş en kapsamlı sitelerden biri olan Bağışıklık.com, 2017 yılından bu yana hizmet veriyor. Alanında uzman yazarlardan oluşan Bağışıklık.com ekibi, beslenmeden wellness önerilerine, spordan coronavirüs önlemlerine kadar sağlık ile ilgili hemen her konuyu detaylıca ele alıyor.
Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır. @2020 Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır.