Etiler Sanat Merkezi Etiler Sanat Merkezi, uzman kadrosuyla yetişkinler ve çocuklar için bale derslerinin yanı sıra dans, pilates ve yoga eğitimleri sunuyor. Kanyon AVM'nin hemen yanında bulunan merkez, dünya lideri Royal Academy of Dance'ten her sene sertifika almakta, hem yetişkin hem de minik üyelerini RAD sınavlarına hazırlamaktadır.

Baleyi Annem de Yapar!

2 Dakika

Benden artık geçti.”, “Bu yaştan sonra bale mi olur canım!”, “Küçükken hep hayalimdi ama gidemedim.”, “Çok eskiden biraz yapmıştım ama sonra bıraktım ve keşke hiç bırakmasaydım.” diyenler… Hobi bale bütün hayal kırıklıklarınıza, pişmanlıklarınıza, iç çekmelerinize ve sorularınıza son noktayı koyuyor. Kızınıza o şahane işlemeli, nefis renklerdeki gözalıcı tütüleri giydirirken, özendiğimiz o sıkı balerin topuzlarını yaparken, saçlarına bir çiçek veya taç takarken hissettiğimiz bu duyguları bizim de tatmamıza imkan var. O izlemekten çok zevk aldığınız büyülü dünya artık sizin de yaşamınızda.

Kökleri çok eskilere dayanan bale sanatı, sınırlarını çoktan genişletti ve günümüzün en popüler sporlarından biri oldu. Amerika ve Avrupa’yı çoktan ele geçirmiş olan yetişkin balesi, artık Türkiye’de de spor yaşamına alternatif arayan birçok bireye ulaşmış durumda. Günümüzde bale stüdyolarının çoğunda taze bir program olarak yerini alan hobi bale, diğer spor dallarından daha çok fonksiyona sahip olması sebebiyle çok talep almakta ve rakipsiz bir program olma yolunda hızla ilerlemekte.

Ertelemeyin! Kendinize bir hoşluk yapmanın, sıkı bir vücuda yatırım yapmanın, kişisel bakımınızın, ruhunuzu beslemenizin, kısacası fiziksel ve zihinsel terapinin en anlamlı metodu için vakit ayırın.

Tekniğin detaylarına bakınca bale, en ağır sporlardan biri. Ciddi bir kas kuvveti, esnekliği, vücut koordinasyonu, ritim duygusu, kombinasyon hafızası, artistik değer ve daha pek çok şey gerektirir. “Yeterince esnek olmadığım için bale yapmıyorum” asla bir sebep olamaz çünkü yetişkin balesinin amacı yapamadığınız her şeyi ve yukarıda belirttiğimiz bunca beceriyi belirli bir yaştan sonra yapmanızı sağlar. Gözünüz hiç korkmasın! Hobi bale aslında vücudunuzdan olabileceğiniz en iyi “siz”i çıkarır. Mükemmel balerin vücuduna sahip olamasak bile mükemmele yakın vücudun sırrını çözmüş ve bu yolda sağlam ve etkili bir adım atmış oluyoruz. Birçok bireysel girişimde olduğu gibi kendinizle yüzleşmek kolay ve hızlı bir süreç değil.  Böylesine geniş bir bilgi ve beceri vadeden bu spora, kaosa yakın yaşanan hayatlarımızda ayırabildiğimiz az bir zaman, bizim günümüzü, zihnimizi aydınlatmaya yetecek ve kendimiz için muhteşem müziklerle donatılmış keyifli bir hobi edinmenin huzurunu yaşarız. Üstelik eğer çocuklarınız da bu sporla ilgileniyorsa, beraber yapabileceğiniz bu aktivite ile hem kaliteli hem de eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

2006 yılında Etiler Sanat Merkezi olarak, Türkiye’de ilk tohumlarını attığımız hobi bale (büyüklerin balesi), şu anda birçok kursun programına dahil edildi. Baleyi en doğru şekilde öğrenmek, olası sakatlıkları en aza düşürmek için doğru adresleri bulmaya çalışın ve hemen şimdi şu anda, kilonuz, boyunuz ne olursa olsun giyin mayolarınızı, taytınızı, ve patiğinizi, çünkü müzik başlıyor!

Etiler Sanat Merkezi Etiler Sanat Merkezi, uzman kadrosuyla yetişkinler ve çocuklar için bale derslerinin yanı sıra dans, pilates ve yoga eğitimleri sunuyor. Kanyon AVM'nin hemen yanında bulunan merkez, dünya lideri Royal Academy of Dance'ten her sene sertifika almakta, hem yetişkin hem de minik üyelerini RAD sınavlarına hazırlamaktadır.
Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır. @2020 Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır.