Bağışıklık Ekibi Türkiye’de bağışıklık ve sağlık üstüne kurulmuş en kapsamlı sitelerden biri olan Bağışıklık.com, 2017 yılından bu yana hizmet veriyor. Alanında uzman yazarlardan oluşan Bağışıklık.com ekibi, beslenmeden wellness önerilerine, spordan coronavirüs önlemlerine kadar sağlık ile ilgili hemen her konuyu detaylıca ele alıyor.

Güçlü Bağışıklığın Yeni Formülü

2 Dakika

Son dönemin popüler içerikleri beta-glukan ve coenzyme Q10’un mucizevi etkileriyle tanışın!

Beta-Glukan, ekmek mayası hücre duvarından ekstrakte edilen basit bir polisakkarit. Bağışıklık sistemimizin ilk savunmasını yapan beyaz kan hücreleri üzerindeki özel yüzeylere bağlanarak, bağışıklık sistemini aktive eder. Bu sebeple bağışıklık sistemi destekleyici olarak bilinen tamamen doğal bir besin desteği.

Enfeksiyonlara karşı savunmadan sorumlu hücrelerini aktive ettiğinden yabancı hücreleri sarıp yok eden ve vücudun koruma mekanizmasını harekete geçiren bir seri etkiyi başlattığı gözlenmiştir. Bunun sonucu da güçlü bir bağışıklık sistemi. Sağlıklı bireylerde kullanıldığında hastalıklara karşı dayanıklılık oluşturur. Beta-Glukan, virüs, bakteri, mantar ve parazit enfeksiyonlarına karşı vücut direncinin artmasını sağlar. Bağışıklık sisteminin iyi bir düzenleyicisidir.

Ancak her Beta-Glukan aynı değildir. Bağışıklık sistemi için, etkinliği kanıtlanmış 1,3/1,6 bağ yapısı olan Beta-Glukan’dır. Miktarı değil, partikül büyüklüğü önemli denilebilir. Çünkü vücut savunma hücreleri tarafından kullanılabilmesi için Beta-Glukan partikül büyüklüğünün 10 mikrondan küçük olması gerekir.

Beta-glukan 1,3 / 1,6 Nedir?

• Ekmek mayasından (Saccharomyces cerevisiae) elde edilen bağışıklık sistemini güçlendiren doğal bir maddedir.

• Bağışıklık cevabını artırarak vücut savunma hücrelerinin patojenleri daha etkili şekilde yok etmesini sağlar.

Beta-Glukan’ın Günlük Dozu Nedir?

Genel sağlığı ve beslenmeyi destekleyici olarak her gün kullanılabilir. Çocuklarda 1 yaşın üzerinde günlük 10 mg Beta-Glukan içeren şurup formlar kullanılabilir. Yetişkinler için günlük 20 mg Beta-Glukan içeren formlar kullanılabilir. Hastalık esnasında doz artırılabilir.

Coenzyme Q10 Nedir?

• Vücuttaki kimyasal reaksiyonlara enerji sağlanmasında önemli rol oynayan elektron taşıma zincirinin esansiyel bir kofaktörü; mikrozom, mitokondri gibi çeşitli organelleri ve hücreleri çevreleyen lipid membranların bileşeni olan lipofilik bir antioksidandır.

• Hücre ve dokularda serbest radikal oksidasyonunu önleyerek hücre yaşlanmasına engel olur.

• Özellikle orta yaştan itibaren çevresel faktörlerin de etkisi ile vücut tarafından üretimi ve miktarı hızla azalır.

• Beta-glukan 1,3 / 1,6 makrofaj aktivasyonu sağlar, Coenzyme Q10 ise beyaz kan hücrelerinde enerji üretimini artırır.

Coenzyme Q10 Faydaları

• Antioksidan olarak anti-ageing desteği sağlar. Hücrelere sağladığı enerji ile daha uzun yaşamalarını sağlar, serbest radikalleri temizleyerek yaşlanmayı geciktirir.

• Enerji üretimini ve fiziksel performansı artırır. Hücrelerde enerji üretimini artırır ve bu rolü ile kas fonksiyonlarının düzenlenmesi ve yorgunluğun azaltılmasında destek sağlar.

• Bağışıklığı güçlendirir. Bağışıklık sistemini stimüle eder, enfeksiyonlara karşı direnci artırır.

• Kolesterol yönetimi sağlar. Vücuttaki Coenzyme Q10’i azaltan statin (kolesterol düşürücü ilaçlar) kullananlara, destek tedavi olarak önerilir.

• Genel kalp sağlığına ve hipertansiyon tedavisine destek olarak kullanılır. Kalbin sağlıklı çalışmasında kalp hücrelerinin enerji seviyeleri çok önemlidir. Kardiyovasküler hastalığı ve hipertansiyonu olanlarda destek tedavi olarak kullanılır.

• Erkek sağlığında etkilidir. Seminal sıvıda Coenzyme Q10 düzeylerinin artışı ile sperm sayısı ve hareketlikleri doğru orantılıdır.

Bağışıklık Ekibi Türkiye’de bağışıklık ve sağlık üstüne kurulmuş en kapsamlı sitelerden biri olan Bağışıklık.com, 2017 yılından bu yana hizmet veriyor. Alanında uzman yazarlardan oluşan Bağışıklık.com ekibi, beslenmeden wellness önerilerine, spordan coronavirüs önlemlerine kadar sağlık ile ilgili hemen her konuyu detaylıca ele alıyor.

1 Reply to “Güçlü Bağışıklığın Yeni Formülü”

  1. Bağışıklık en önemli konulardan birisidir ; bu konudaki önemli bilgiler için teşekkür ediyorum….

Comments are closed.

Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır. @2020 Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır.