Leyla Özlem Dölen Holistik astrolog ve Yoga Eğitmeni Leyla Özlem Dölen, İstanbul Üniversitesi’nde İşletme yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamladıktan sonra kısa bir süre kurumsal hayatta yer aldı. Çocukluğundan beri gökyüzünün gizemi ve spiritüel konulara ilgi duyuyor oluşu onu astrolog ve yoga eğitmeni olmaya taşıdı. Leyla Özlem Dölen, temel astroloji, soru astrolojisi, dünya astrolojisi, karma astroloji ve uranyen astroloji üzerine eğitimlere sahiptir. Yoga eğitmenlik eğitimi de bulunan Leyla Özlem Dölen, Bireysel astroloji danışmanlığı ve yoga eğitmenliğini aktif olarak bir arada sürdürmektedir.

Sağlık Astrolojisi: 5-11 Nisan Haftası

3 Dakika

Sağlıklı ve mutlu haftalar! 4 Nisan tarihinde Merkür’ün Koç burcuna geçmesiyle hayatımızdaki hareketlilik ve ateş enerjisi epey yoğunlaştı. 11 Nisan’da netleşmekle birlikte etkilerini şimdiden hissetmeye başlayacağımız Mars-Neptün stresli açısı; önümüzdeki ortalama on gün boyunca aktif olacak. Medikal astrolojide Mars, vücudun savunma gücünü ifade eder. Öte yandan Neptün ise salgın hastalıklarla ilişkilendirilirken temas kurduğu gezegenin etkilerini çözmesiyle bilinir. Kozmobiyoloji ve orta noktalar tekniği üzerine yoğunlaşan Alman öğretmen ve astrolog Reinhold Ebertin; Mars-Neptün temaslarını, “kasların paralize olması ve salgın hastalıklara duyarlılık” olarak yorumlamıştır. (Kaynak: The Combination of Stellar Influences) Dolayısıyla önümüzdeki günler, vücut savunma sistemimizin dağılması potansiyeline karşın bağışıklığımızı güçlü tutmamız gerektiğini vurgulamakta!

Burçlara göre haftanın genel etkilerini inceleyecek olursak;

Koç ve Yükselen Koç:

Sizin alanınıza yerleşen Merkür’ün etkisiyle gerek fiziksel gerekse mental yönden oldukça hareketli bir döneme giriyorsunuz. Gün içerisinde vereceğiniz küçük aralıklar ve birkaç dakikalık meditasyon zihninizi rahatlatacaktır. Aksi halde baş ağrılarınız tetiklenebileceği gibi strese de maruz kalabilirsiniz. Uyku düzeninizi ve kalitenizi korumak adına yatak odanızda elektronik aletler bulundurmamaya çalışın.

Boğa ve Yükselen Boğalar:

Hafta boyu bilinç altınıza odaklanmak isteyebilirsiniz. İçsel huzursuzluk, sinirlilik gibi mental sağlığınızda bazı tetiklenmeler olmasına karşın spiritüel çalışmalardan yararlanabilirsiniz. Keza doğa içerisinde yapacağınız kısa yürüyüşler zihninizi rahatlatacaktır. Ancak küçük sakarlıklara ve kazalar açık olabileceğinizden aceleci hareketlerden kaçınmaya çalışın. Ayak bölgenizde kronik ağrılar veya hassasiyetler gelişebilir.

İkizler ve Yükselen İkizler:

Sosyal yönden oldukça aktif ve keyifli bir haftadasınız. Ancak kendinizi fazla yormamaya ve beden enerjinizi dengeli kullanmaya özen gösterin. Zira Merkür’ün Koç seyahati alt bacak ve baldır bölgenizde bazı tetiklenmelere neden olabilir. Öte yandan kilo problemi veya diyabet sorunları yaşamamak adına katılacağınız organizasyonlarda karbonhidrat tüketiminde dengeli olmalısınız.

Yengeç ve Yükselen Yengeç:

Haftanın genelinde sağlığınız iyi görünmesine karşın eklemleriniz, özellikle de diz bölgenizde bazı rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz. Bu sebeple beden enerjinizi hafta boyu kontrollü kullanmalı, dengeli ve düzenli egzersizlerle vücudunuzu desteklemelisiniz. İş hayatınızda gelişebilecek ani agresyona karşın sakin kalmaya çalışın. Ayrıca uyku düzeniniz ve beslenmenize özen göstermelisiniz.

Aslan ve Yükselen Aslanlar:

Yoğunlaşan ateş elementi enerjisiyle haftanın genelinde oldukça dinamik ve iyimser hissedebilirsiniz. Mental yönden de motivasyonunuz yüksek olacağından yaratıcılığınız artabilir. Enerjinizin yoğunlaşacağı önümüzdeki günlerde spor yaparken vücudunuzu zorlamamak ve aşırılıklara kaçmamakta fayda var. Zira kalça veya uyluk bölgenizde küçük yaralanmalar veya rahatsızlıklar gündeme gelebilir.

Başak ve Yükselen Başaklar:

Yönetici gezegeniniz Merkür’ün Koç seyahati boyunca mental sağlığınıza odaklanmak isteyebilirsiniz. Takıntı yaptığınız konuların sizi zorlaması halinde terapi desteği almak veya ruhsal çalışmalara yönelmek faydalı olacaktır. Öte yandan cinsel enerjinizin daha da artacağı söylenebilir. Ancak üreme organlarınızda gelişebilecek rahatsızlıklarına karşın hijyeninize özen gösterin. Böbrek sağlığınızı desteklemek adına dengeli ve yeterli miktarda su tüketmeniz önem kazanabilir.

Terazi ve Yükselen Teraziler:

Kalça ve bel bölgenizin alt kısımlarında hassasiyetleriniz varsa bazı tetiklenmeler yaşamanız muhtemel. Belinizi destekleyen hafif egzersizler, olası sağlık sorunlarına karşın destekleyici olabilir. Öte yandan karbonhidrat tüketiminde dengeli olmak ve düzenli beslenmek önem kazanıyor. Karşılıklı iletişimde ani agresyona açık olabileceğinizden stresli ortamlar veya temaslardan kaçınmanızda fayda var.

Akrep ve Yükselen Akrepler:

Sağlık alanınıza ilerleyen Merkür’ün etkisiyle genel sağlık durumunuza odaklanmanız gerekebilir. Sindirim sorunlarınız tetiklenebileceğinden sebze ağırlıklı beslenmeye özen gösterin. Ayrıca rezene veya papatya çayı hem midenizi hem bağırsaklarınızı rahatlatabilir. Uyumadan evvel yastığınıza damlatacağınız lavanta yağı stresinizi azaltacaktır.

Yay ve Yükselen Yaylar:

Kalp ve omurga sağlığınızı desteklemek adına dengeli ve sağlıklı yağ tüketimine özen göstermeniz gerekiyor. Hareketli ve hızlı bir yapıya sahip olmakla birlikte haftanın genelinde risk almaktan kaçınmalısınız. Oldukça yaratıcı ve aktif bir döneme giriyorsunuz. Mental yönden de hızlı olacağınızdan bu enerjiyi keyif aldığınız alanlara yöneltebilir, üretmenin verdiği mutluluğu hissedebilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak:

Sağlık gezegeniniz Merkür, odağınızı mide ve göğüs bölgenize yönlendirebilir. Hafta boyu gazlı içeceklerden ve kızartma gibi ağır yiyeceklerden kaçının. Baharat tüketimini de sınırlı tutmakta fayda olabilir. Ayrıca sağlıklı yağlar içeren ev yapımı menüler oluşturmak kurtarıcı olacaktır. İş veya ev hayatınızda olası hızlı gelişmeler endişe veya stres yaratabileceğinden içsel yönden dengeyi korumanız gerekebilir.

Kova ve Yükselen Kova:

Merkür’ün Koç seyahati etkisiyle entelektüel kapasiteniz yoğunlaşıyor. Zihinsel yönden hızınız iyiden iyiye hareketleneceğinden kendinize izin vermeyi ve sakin bir ortamda dinlenmeyi ihmal etmeyin. Haftanın genelinde solunum yolları, işitme organları, el veya kol sağılığınıza odaklanmanız gerekebilir. Özellikle akciğerlerinizi desteklemek adına açık havada vakit geçirmek ve nefes egzersizleri yapmak destekleyici olacaktır.

Balık ve Yükselen Balıklar:

Boğaz bölgenizde bazı hassasiyetler gelişebileceğinden üşütmemeye özen gösterin. Boyun ağrılarına karşın bilgisayar başında geçirdiğiniz zamanı dengelemek ve omurlarınızı destekleyici küçük egzersizler yapmak faydalı olabilir. Keza tiroid hormonlarıyla ilgili hassasiyetleriniz varsa kontrollerinizi ihmal etmemelisiniz. Tatlı ve baharatlı yiyecekleri tüketirken kontrollü olmanız gerekmekte…

Leyla Özlem Dölen Holistik astrolog ve Yoga Eğitmeni Leyla Özlem Dölen, İstanbul Üniversitesi’nde İşletme yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamladıktan sonra kısa bir süre kurumsal hayatta yer aldı. Çocukluğundan beri gökyüzünün gizemi ve spiritüel konulara ilgi duyuyor oluşu onu astrolog ve yoga eğitmeni olmaya taşıdı. Leyla Özlem Dölen, temel astroloji, soru astrolojisi, dünya astrolojisi, karma astroloji ve uranyen astroloji üzerine eğitimlere sahiptir. Yoga eğitmenlik eğitimi de bulunan Leyla Özlem Dölen, Bireysel astroloji danışmanlığı ve yoga eğitmenliğini aktif olarak bir arada sürdürmektedir.
Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır. @2020 Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır.