Bağışıklık Ekibi Türkiye’de bağışıklık ve sağlık üstüne kurulmuş en kapsamlı sitelerden biri olan Bağışıklık.com, 2017 yılından bu yana hizmet veriyor. Alanında uzman yazarlardan oluşan Bağışıklık.com ekibi, beslenmeden wellness önerilerine, spordan coronavirüs önlemlerine kadar sağlık ile ilgili hemen her konuyu detaylıca ele alıyor.

Bağışıklık Güçlendirici Takviyelerle Sağlığınızı Koruyun

4 Dakika

Sağlıklı bir vücut için bağışıklık sisteminin güçlü olması son derece önemli bir faktördür. Vücudunuzdaki antikorlar, hormonlar ve vitaminler gibi birçok unsur bağışıklık sisteminin etkili bir şekilde çalışabilmesine olanak tanır. Bağışıklık sistemi yeteri kadar güçlü olmadığında hastalıklara daha kolay yakalanma ve geç iyileşme gibi olumsuz durumlar ortaya çıkmaktadır. Bu durumların önüne geçebilmek ve sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Hastalıklara Karşı Savunmanızı Artırın

 Bağışıklık sistemi, vücudunuza giren bakteri ve virüs gibi zararlı mikroorganizmalarla savaşan bir vücut savunma mekanizması işlevi görmektedir. Bağışıklık sisteminin vücudu çeşitli enfeksiyonlardan koruyabilmesi için doğru şekilde çalışabilmesi ve ihtiyaç duyduğu unsurlara sahip olması gerekmektedir. Bağışıklık sistemini güçlendiren en önemli etkenler arasında dengeli ve sağlıklı beslenme, düzenli ve yeterli uyku ve bol su tüketimi gibi temel gereksinimler yer almaktadır.

Bağışıklık sistemi, doğuştan sahip olunan doğal sistem ve yakalanılan hastalıkların ile aşılanma sonucunda kazanılan bağışıklık sistemi olarak iki farklı gruba ayrılır. Bu iki grupta yer alan bağışıklık özelliklerinin birbiriyle etkileşimde olması, sağlıklı bir vücuda sahip olmanın ilk adımını oluşturmaktadır. Yaşam tarzına bağlı olarak beslenme ve uyku gibi günlük aktivitelerin yeterli bir şekilde gerçekleştirilmesi, bağışıklık mekanizmalarını desteklemektedir.

Sigara ve alkol kullanımı, bağışıklık sistemini olumsuz etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Karaciğer, böbrek ve akciğer gibi organların çalışır sistemlerine zarar veren bu maddelerin kullanımı sonucunda bağışıklık sistemi zayıflar. Özellikle sigara kullananların akciğer rahatsızlıklarına karşı daha zayıf bir bağışıklığının olduğu bilinen bir gerçek. Etkili bir bağışıklık sistemi ve sağlıklı bir vücut için bu maddelerden uzak durmanın yanı sıra düzenli yürüyüş ve egzersiz yapmak da bağışıklık sistemini korumak için alınabilecek temel önlemlerdendir.

Yaşa ve vücut kapasitesine bağlı olarak düzenlenen bir spor programından yararlanmak enfeksiyonlara yakalanma riskini büyük ölçüde azaltır. Kilo sorunu yaşayanların yüksek kalorili beslenme düzenlerini değiştirmeleri, organlarda meydana gelebilecek yağlanma gibi sorunların önüne geçmektedir. Düzenli egzersiz de bu anlamda bağışıklık sistemine yarar sağlayan ve kilo vermeye yardımcı olan faktörler arasında yer almaktadır.

 Bağışıklık Sisteminize Katkıda Bulunun

 Stres ve uykusuzluk bağışıklık sisteminin bozulmasına neden olabilir. Yoğun iş temposunda yaşanılan stres, düzensiz beslenme ve düşük uyku kalitesi gibi etkenler, bağışıklık sisteminin zayıflamasına ve hastalıklara karşı savunmasız kalmaya yol açmaktadır. Bu nedenle öncelikle stres seviyesini azaltan etkinliklerde bulunmak, her gün 6 ve 8 saat arasında kesintisiz bir uyku düzeni oluşturmak gerekmektedir. Etkili bir dinlenme sonucunda bağışıklık sisteminin görevlerini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi kolaylaşmaktadır.

Bağışıklık sistemi için en önemli noktalardan biri olan beslenme, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tüm besin gruplarını yeterli seviyede aldığınızda sağlıklı ve dengeli bir bağışıklık sistemine sahip olmanıza yardımcı olur. Vücudunuz için gereken karbonhidrat, protein, yağ, vitamin ve mineralleri sağlamak, tek tip bir beslenmeden kaçınmak, yaşınıza ve cinsiyetinize bağlı olarak kalori alımını hesaplamak etkili bir beslenmenin formüllerinden biridir.

Sebze ve meyve tüketimi vücudun antioksidan ihtiyacının karşılanmasında etkin bir rol oynar. Yüksek lif oranı sayesinde sindirim sisteminin rahat bir şekilde çalışmasına yardımcı olan sebze ve meyveler, bağışıklık sisteminin koruyucularından olmaktadır. Antioksidan değerleri yüksek olan soğan, sarımsak gibi sebzelerin yanı sıra Omega 3 kaynağı balık, zeytinyağı, yoğurt, peynir, turşu, az yağlı kırmızı et gibi besinler de sağlıklı ve dengeli bir beslenme için vücudunuzun ihtiyaç duyduğu bileşenleri sağlar. Bunların yanı sıra şeker tüketimini azaltmak ve asitli içecekler yerine bol miktarda su tüketmek sağlıklı bir yaşam tarzı için etkili çözümler arasında yer almaktadır.

 Doğal ve Sağlıklı Takviyelerle Enerjinizi Tazeleyin

 Etkili bir beslenme düzeni için gereken sebze ve meyve tüketimi mevsimlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Taze gıdaların mevsiminde tüketilmesi, vücudun sürekli ihtiyaç duyduğu besinlerin her zaman alınamamasına yol açar. Yoğun iş temposunda sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenine her zaman sadık kalmak mümkün olmayabilir. Bu nedenle doğal ve bitkisel takviyeler, her mevsimde beslenme düzeninizi oluşturmanıza yardımcı olan ve vücudunuzun sürekli ihtiyaç duyduğu besinleri elde etmenizi sağlayan önemli bileşenlerden oluşur.

Bağışıklık güçlendirici takviye çeşitlerinden biri olan vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tüm vitaminleri ve eser elementleri bir araya getiren özel karışımıyla LaVita, doğadan gelen sağlığı kullanıcılarına sunuyor. Brokoli, havuç, ıspanak, enginar ve pancar gibi besleyici değerleri yüksek olan sebzelerin özleri, elma, kuşburnu ve egzotik meyvelerin enzimleri gibi birçok farklı bileşenden oluşan karışımıyla LaVita takviyesi ile sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturmanız kolaylaşmaktadır.

Sebze ve meyvelerin dışında devedikeni, ısırgan otu, zencefil gibi yararlı bitkilerin özleriyle fermente edilen LaVita bağışıklık güçlendirici takviye, değerli özleri korunarak hazırlanan keten tohumu, üzüm ve kabak çekirdeği gibi tohumlardan elde edilen bitkisel yağların da etkisiyle vücuttaki E, D ve K vitaminlerinin emilimini sağlayabilmektedir. Bağışıklık sistemine faydalarıyla bilinen yeşil çay, mate ve Aloe vera gibi bitkilerin özlerinin de bulunduğu LaVita ile siz de vücudunuz için sağlıklı ve dengeli bir gıda takviyesi yapabilirsiniz.

Zinde Bir Vücut için Takviye Gıdalar

 Bağışıklığınızı korumanıza yardımcı olan ve enerjinizi tazeleyen LaVita takviyesi, doğal bitki özlerinden özenle fermente edildiği için herhangi bir katkı maddesi içermemektedir. Konsantre halindeki bileşenleriyle uzun süre boyunca tazeliğini koruyan LaVita’da vücudunuzun ihtiyaç duyduğu bağışıklık sistemini destekleyen demir, A,C,D, B6, B12 vitaminlerinin yanı sıra çinko ve folik asit yer alıyor.

Doğal beslenmek isteyen ve bağışıklık sistemini güçlendirmenin yollarını arayanlar için doğanın mucizelerini bir araya getiren takviye gıdalar, yeterli miktarda kullanıldığında sağlık açısından olumlu etkileriyle ön plana çıkıyor. Günlük beslenme rutininizi destekleyici gıda takviyelerinden yararlanarak siz de vücudunuz ve bağışıklık sisteminiz için gereken tüm bileşenleri aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Bağışıklık Ekibi Türkiye’de bağışıklık ve sağlık üstüne kurulmuş en kapsamlı sitelerden biri olan Bağışıklık.com, 2017 yılından bu yana hizmet veriyor. Alanında uzman yazarlardan oluşan Bağışıklık.com ekibi, beslenmeden wellness önerilerine, spordan coronavirüs önlemlerine kadar sağlık ile ilgili hemen her konuyu detaylıca ele alıyor.
Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır. @2020 Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır.