Leyla Özlem Dölen Holistik astrolog ve Yoga Eğitmeni Leyla Özlem Dölen, İstanbul Üniversitesi’nde İşletme yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamladıktan sonra kısa bir süre kurumsal hayatta yer aldı. Çocukluğundan beri gökyüzünün gizemi ve spiritüel konulara ilgi duyuyor oluşu onu astrolog ve yoga eğitmeni olmaya taşıdı. Leyla Özlem Dölen, temel astroloji, soru astrolojisi, dünya astrolojisi, karma astroloji ve uranyen astroloji üzerine eğitimlere sahiptir. Yoga eğitmenlik eğitimi de bulunan Leyla Özlem Dölen, Bireysel astroloji danışmanlığı ve yoga eğitmenliğini aktif olarak bir arada sürdürmektedir.

Sağlık Astrolojisi: 8-14 Mart Haftası

3 Dakika

Paylaş!

Sağlıklı ve mutlu haftalar! Mars’ın İkizler burcuna ilerlemesiyle gerek zihinsel gerekse bedensel olarak hareketleniyoruz. Ateş enerjisinin harekete geçmesi, vücut ısımızda bir artış yaratabileceğinden yeterli miktarda su tüketmeye özen göstermeliyiz. 11 Mart’ta netleşecek Güneş, Neptün kavuşumu etkisiyle yaşam enerjimizde ve bağışıklığımızda olası düşüşlere karşın doğru beslenmek önem kazanıyor! Ayrıca solunum yolları, kollar veya omuzlarla ilgili hassasiyetler de gündeme gelebilir. 13 Mart’ta Balık burcunda doğacak Yeni Ay’ın etkisiyle rahat ve yumuşak bir akışa giriyoruz. Bir yandan mental sağlığımıza odaklanıp içe dönme ihtiyacımızda artış olabileceği gibi bedende; kronik ve ağrılı rahatsızlıkları, ayak sağlığındaki sorunlarını şifalandırma potansiyeli de getirmekte. Elbette Balık Burcunun gölge yönüyle kontrol dışı bazı gelişmeler de söz konusu olabilir.

Burçlara göre haftanın genel etkilerini inceleyecek olursak;

Koç ve Yükselen Koç:

Zihnen ve bedenen canlanıyorsunuz. Gelen hareketli dönemin üzerinizde stres yaratmaması adına kendinize çok yüklenmeyin. Dinlenmeye ve uyku düzeninize özen gösterin. Keza akciğerlerinizi üşütmemeli, nefes egzersizleriyle solunum yollarınızı desteklemelisiniz. Hem mental hem de beden sağlığınızı şifalandırabileceğiniz bir etkiye giriyorsunuz. Spiritüel alanlara yönelerek ruhsal çalışmalar yapmak destekleyici olabilir.

Boğa ve Yükselen Boğa:

Boğaz bölgenizde gelişebilecek inflamasyonlara karşın temkinli olmakta fayda var. Ayrıca boynunuzda hassasiyet hissedebilirsiniz. Ufak tefek kazalara karşın aceleci ve kontrolsüz hareketlerden kaçınmak gerekiyor. Bağışıklık ve stres kaynaklı rahatsızlıklara karşın beslenmenize özen göstermelisiniz. Keza doğru miktarda su alımı ve egzersiz düzeni de önem kazanıyor. Sosyal hayata karışmak, içsel olarak keyiflenmenize yardımcı olabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler:

Mars’ın sizin alanınıza yerleşmesiyle canlı bir döneme giriyorsunuz. Sağlığınızın ve bedeninizin gereksinimleri için harekete geçebilir, yeni bir egzersiz programına başlayabilirsiniz. Açık hava yürüyüşleri yaparak beden enerjinizi dengeleyebilirsiniz. Uzman kontrolünde vitamin desteği almak faydalı olabilir. Ayrıca cilt güzelliğinize odaklanabilir, iskelet sisteminizi ve diş sağlığınızı şifalandırabilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler:

Önümüzdeki günlerde bilinç altı ve iç dünyanız tetiklenebilir. Gelişebilecek endişe ve strese karşın meditasyon gibi ruhsal çalışmalarla mental sağlığınızı destekleyebilirsiniz. Terapi desteği almakta enerjinizi yenileyebilir. Kalça ve uyluk bölgenizde süregelen rahatsızlıklar varsa uzman desteğiyle iyileştirebilmeniz adına yeni adımlar atabilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslanlar:

Bacak bölgenizde ve dolaşım sisteminizde hassasiyetler gelişmesine karşın egzersizlerinizi aksatmamalı ve dengeyi korumaya çalışmalısınız. Mental sağlığınızı şifalandırabileceğiniz bir haftadasınız. Terapi desteği alabilir, meditatif çalışmalar yapabilirsiniz. Öte yandan üreme organlarınız veya alt bel bölgenizle ilgili sağlık sorunları yaşıyorsanız şifalanabileceğiniz bir döneme giriş yapıyorsunuz.

Başak ve Yükselen Başaklar:

İş hayatınızdaki hızlı tempodan kaynaklı yorgunluğa dikkat etmeli, özellikle eklemlerinizi zorlamamaya özen göstermelisiniz. Keza diş sağlığınızı desteklemek adına (aşırıya kaçmamak suretiyle) kalsiyum ve mineral yönünden zengin besinlere yönelebilirsiniz. Böbreklerle ilgili süregelen rahatsızlıklarınız varsa iyileştirebileceğiniz fırsatlarla karşılaşabilir, başkalarından destek alabilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi:

Canlı, aktif ve güçlü olabileceğiniz bir döneme giriş yapıyorsunuz. Ancak aşırı tepkisel olmamaya ve kaslarınızı fazla zorlamamaya özen göstermelisiniz. Uyluk bölgenizi destekleyici egzersizler yapabilirsiniz. Sağlık alanınızda doğacak Yeni Ay; sağlık sorunlarınız varsa tedavi olmak adına yeni adımlar atabilirsiniz. Ancak bazı belirsizliklere veya karışıklıklara karşın temkinli olun. Keza karbonhidrat tüketiminde kontrollü olmak gerekmekte.

Akrep ve Yükselen Akrepler:

Mental sağlığınıza odaklanmanız gereken bir döneme giriş yapıyorsunuz. Psikolojik yönden değişkenliklere karşın terapi desteği almak faydalı olabilir. Keyif alacağınız alanlara, spiritüel konulara veya hobilerinize yönelmek ruh sağlığınızı da destekleyici olabilir. Ancak şekerli besinler ve alkol tüketiminde abartılara kaçmamakta fayda olabilir. Önümüzdeki günlerde yeni bir hamilelik haberi almanız mümkün.

Yay ve Yükselen Yaylar:

Hareketli bir yapıya sahip olduğunuzdan enerjinizi dengelemekte zorlanabilirsiniz. Karşıdan gelebilecek agresif etkilere açık bir dönemdesiniz. Stresli ortamlardan uzak durmalı, ufak tefek kazalardan sakınmaya çalışmalısınız. Üreme organları, göğüs ve mide bölgenizde süregelen rahatsızlıklar varsa şifalandırabilirsiniz. Asitli ürünlerden kaçının. Bağışıklığınızı ve metabolizmanızı desteklemek adına sulu ve taze sebze/ meyvelere yönelin.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar:

Sağlık alanınıza yerleşen Mars’ın etsikiyle yeni bir beslenme ve egzersiz rutinine başlayabilirsiniz. Ancak sürdürülebilir bir program uygulamanızda fayda var. Aksi halde başladığınız hızda değişkenlikler olabilir. Eller, kollar veya nefesle ilgili sağlık sorunlarınız varsa şifalandırabilmek adına yeni adımlar atmak mümkün. Mistik çalışmalarla zihin sağlığınızı destekleyebilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kovalar:

Canlı ve enerjik bir döneme giriş yapıyorsunuz. Keyif alacağınız hobi ve aktivitelere odaklanabilirsiniz. Kalp sağlığınızı desteklemek adına zararlı alışkanlıklarınızı bırakmanız gerekebilir. Ayrıca sırt bölgenizi koruyacak egzersizler fayda sağlayacaktır. Boyun veya boğaz bölgenizde kronik rahatsızlıklarınız varsa iyileştirebilmek adına şanslı etkiler altındasınız.

Balık ve Yükselen Balıklar:

Sizin alanınızda doğacak Yeni Ay; gerek beden gerekse ruhsal sağlığınız için yeni adımlar atmanıza yardımcı olabilir. Ancak yaşam alanınızda veya aile bireyleri arasında gelişebilecek gerilim sizi agresif yapabileceğinden öfke kontrolü önem kazanıyor. Baş bölgenizde hassasiyetler gelişebileceğinden sağlığınızı destekleyecek meditatif ve ruhsal çalışmalar yapabilirsiniz.

Paylaş!

Leyla Özlem Dölen Holistik astrolog ve Yoga Eğitmeni Leyla Özlem Dölen, İstanbul Üniversitesi’nde İşletme yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamladıktan sonra kısa bir süre kurumsal hayatta yer aldı. Çocukluğundan beri gökyüzünün gizemi ve spiritüel konulara ilgi duyuyor oluşu onu astrolog ve yoga eğitmeni olmaya taşıdı. Leyla Özlem Dölen, temel astroloji, soru astrolojisi, dünya astrolojisi, karma astroloji ve uranyen astroloji üzerine eğitimlere sahiptir. Yoga eğitmenlik eğitimi de bulunan Leyla Özlem Dölen, Bireysel astroloji danışmanlığı ve yoga eğitmenliğini aktif olarak bir arada sürdürmektedir.
Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır. @2020 Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır.