Leyla Özlem Dölen Holistik astrolog ve Yoga Eğitmeni Leyla Özlem Dölen, İstanbul Üniversitesi’nde İşletme yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamladıktan sonra kısa bir süre kurumsal hayatta yer aldı. Çocukluğundan beri gökyüzünün gizemi ve spiritüel konulara ilgi duyuyor oluşu onu astrolog ve yoga eğitmeni olmaya taşıdı. Leyla Özlem Dölen, temel astroloji, soru astrolojisi, dünya astrolojisi, karma astroloji ve uranyen astroloji üzerine eğitimlere sahiptir. Yoga eğitmenlik eğitimi de bulunan Leyla Özlem Dölen, Bireysel astroloji danışmanlığı ve yoga eğitmenliğini aktif olarak bir arada sürdürmektedir.

Sağlık Astrolojisi: 15-21 Mart Haftası

3 Dakika

Paylaş!

Sağlıklı ve mutlu haftalar! Geçtiğimiz hafta Balık burcunda doğan yeni ayın etkisiyle hissetmeye başladığımız temalar, 16 Mart’ta Merkür’ün de bu alana ilerlemesiyle yoğunlaşıyor. Merkür bedenimizde; sinir ağları, nefes akışı, akıl, eller ve kollarla ilişkilendirilir. Ancak balık burcu rahat edemediği bir alan olduğundan bu bölgelerde bazı sağlık sorunlarını gündeme gelebilir. Ayrıca uyku problemleri, sersemlik veya dalgınlık olması mümkün. Merkür ayrıca zihnin ifadesi olduğundan dikkat eksikliği, kararsızlık yahut akıl karmaşası yaşayabiliriz. Balık burcu ise vücutta ayaklarla ilişkilendirildiğinden önümüzdeki günlerde ayak sağlığı ön plana çıkabilir. Olumlu ifadesiyle önsezilerimiz hareketleneceğinden mistik konulara yönelebilir, spiritüel çalışmalara odaklanabiliriz. Bu dönem yoga,meditasyon ve nefes egzersizleri yapmak, dans etmek için oldukça uygun…

Burçlara göre haftanın genel etkilerini inceleyecek olursak;

Koç:
Sağlık gezegeniniz Merkür’ün, Balık burcuna geçişiyle zihinsel olarak iç dünyanıza dönmek isteyebilir, duygusal benliğinize yoğunlaşabilirsiniz. Mental yönden hissedebileceğiniz karmaşanın etkilerinden arınmak için meditatif çalışmalara yönelebilirsiniz. Sindirim sisteminizin de olumsuz etkilenmemesi adına taze ve lifli besinler tüketmeye özen gösterin. Öte yandan ayaklarınızı sıcak ve temiz tutmaya özen gösterin. Zira mantar veya nasır gibi problemler gündeme gelebilir.

Boğa:
Haftanın genelinde baldır ve bileklerinizde bazı hassasiyetler gelişebilir. Sağlık gezegeniniz Venüs de halen Balık burcunda ilerlediğinden umut vaat eden alternatif tedavi yöntemlerine başvurabilirsiniz. Ancak yine de kas krampları, dolaşım sorunları, ödem gibi sorunlara karşın hareketsiz kalmaktan kaçının. Öte yandan mental olarak hafta boyu pozitif etkiler almaya devam ediyorsunuz.

İkizler:
Sağlık gezegeniniz Mars’ın sizin alanda olmasından kaynaklı hareketli ve hızlı bir dönemdesiniz. Ancak enerjinizi dengede tutmak adına küçük egzersizler yapabilir kısa yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Özellikle diz bölgesi olmak üzere eklemlerinizde veya diş sağlığınızda bir takım hassasiyetler gelişebileceği gibi cilt bakımınıza özen gösterin.
Duygusal değişimler üzerinizde stres yaratabilir. Nefes egzersizleri, meditasyon veya dans etmek bu anlamda şifalandırıcı olacaktır.

Yengeç:
Uyluk ve kalça bölgenizde hassas olabileceğinden kalsiyum ve mineral yönünden besinler tüketmeye özen gösterin. Soğuk algınlığı, ateş ve stresle ilgili bazı sorunlar gündeme gelebilir. Bu dönemde ruh sağlığınıza daha çok odaklanmak isteyebilirsiniz. Zira muhakeme gücünüzde dağılmalar söz konusu olabilir.

Aslan:
Üzerinizdeki baskı nedeniyle psikolojik olarak sıkışmış hissedebileceğinizden bir uzmandan terapi desteği almak faydalı olabilir. Ayrıca içe dönerek meditasyon gibi ruhsal çalışmalardan faydalanabilirsiniz. Bu dönemde zihinsel olarak konsantrasyonu toparlamakta zorlanmanız mümkün. Ancak enerjinizi üzerinde çalıştığınız konulara kanalize etmeye çalışın. Üreme ve boşaltım organlarınızda bazı hassasiyet olabileceği gibi mantar, bakteri gibi enfeksiyonel rahatsızlıklar gündeme gelebilir.

Başak:
İkili tüm ilişkilerinizde ılımlı ve yumuşak bir akış söz konusu. Duygusal yönden mutluluğunuz ve huzurunuz için önemli günlerdesiniz. Ancak bel ve karın bölgenizde bazı hassasiyetlere hazırlıklı olun. Mide ve sinir sisteminizin olumsuz etkilenmemesi adına stres yönetimi hafta boyu önem kazanıyor. Bu nedenle kendinize zaman ayırmalı, uyku düzeninizi korumalısınız.

Terazi:
Sağlık evinize ilerleyen Merkür’ün etkisiyle; beslenme ve egzersiz rutinlerinizi düzenlemeniz gereken bir döneme giriyorsunuz. Hazım sorunlarından kaçınmak ve böbreklerinizi desteklemek adına bol su tüketmelisiniz. Öte yandan ayak bölgenizde rahatsızlıklar veya hormonal sorunlar gündeme gelirse bir doktora başvurmalısınız. Ayrıca ödem, mantar gibi sorunlar da karşın kişisel bakımınıza özen gösterin. Bu dönemde alkol ve karbonhidrat içeren besinleri kontrollü tüketmekte yarar var.

Akrep:
Mide, kalp, veya ciğerlerinizde bazı rahatsızlıklar gündeme gelebileceği gibi göğüs kafesiniz yada sırtınızda da hassasiyet hissedebilirsiniz. Çocuk sahibi olmayı planlayanlar harekete geçmeyi planlayabilir. Ancak hamilelik süreci olanlar sağlıklarına özen göstermeli ve dinlenmeyi ihmal etmemeliler. Öte yandan spiritüel konulara ilgi duymaya başlayabilirsiniz. Ruhsal çalışmalara yönelerek içsel dinginliğinizi sağlayabilirsiniz.

Yay:
Bu hafta mideniz hassas olabilir. Baharatlı ve asitli yiyeceklerin tüketimini kontrol etmeye çalışın. Aksi takdirde, reflü gibi bazı sindirim sorunları yaşayabilirsiniz. Ayrıca göğüs bölgenizde bazı sorunlar gündeme gelebilir. Aile bireylerinde gelişebilecek sağlık sorunları üzerinizde stres yaratabilir. Nefes egzersizleriyle içsel dengeyi koruyabilir, sakinleşebilirsiniz. Sağlığınız izin veriyorsa küçük egzersizler ideal olabilir.

Oğlak:
Düşünsel olarak derinleşeceğiniz bir dönemdesiniz ancak objektif olmakta ve konsantrasyonu sağlamakta zorlanabilirsiniz. Gelişebilecek stresi kontrol altında tutabilmek adına planlamalarınızdan sapmamaya özen gösterin. Solunum yolları sağlığınız bugünlerde önem kazandığından; nefes egzersizleriyle bedeninizi destekleyebilirsiniz. Öte yandan eller, parmaklar veya kollarınızda ödem olabileceği gibi sinirlerde bazı hassasiyetler gelişebilir.

Kova:
Boyun bölgenizde sinir sıkışmalarına karşın ani hareketlerde bulunmaktan kaçının. Ayrıca boyun güçlendirici pratikler yapabilirsiniz. Boğaz bölgenizde sağlık sorunlarının gündeme gelmesi halinde doktora gitmeyi ihmal etmeyin. Aktif yaşama katıldığınız bugünlerde şekerli besinleri aşırı tüketmemeye özen göstermelisiniz. Sağlığınız ve kişisel bakımınız için bazı harcamalar yapmanız gerekebilir.

Balık:
Sizin alanınıza yerleşen Merkür; gerek beden gerekse mental sağlığınıza özen göstermeniz gerektiğini göstermekte. Baş bölgenizde yaşayabileceğiniz sağlık sorunlarına karşın temkinli olun. Yüz bölgenizde bazı hassasiyetler olabileceğinden cilt temizliğine özen göstermeli, gözlerinizi temiz ve ılık suyla yıkamalısınız. Öte yandan alıngan olmamaya ve olayları kişisel algılamamaya çalışmalısınız. Ruhsal yönden kendinizi besleyebileceğiniz bir dönemdesiniz. Spiritüel yeteneklerinizi kullanmayı ihmal etmeyin.

Paylaş!

Leyla Özlem Dölen Holistik astrolog ve Yoga Eğitmeni Leyla Özlem Dölen, İstanbul Üniversitesi’nde İşletme yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamladıktan sonra kısa bir süre kurumsal hayatta yer aldı. Çocukluğundan beri gökyüzünün gizemi ve spiritüel konulara ilgi duyuyor oluşu onu astrolog ve yoga eğitmeni olmaya taşıdı. Leyla Özlem Dölen, temel astroloji, soru astrolojisi, dünya astrolojisi, karma astroloji ve uranyen astroloji üzerine eğitimlere sahiptir. Yoga eğitmenlik eğitimi de bulunan Leyla Özlem Dölen, Bireysel astroloji danışmanlığı ve yoga eğitmenliğini aktif olarak bir arada sürdürmektedir.
Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır. @2020 Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır.