Leyla Özlem Dölen Holistik astrolog ve Yoga Eğitmeni Leyla Özlem Dölen, İstanbul Üniversitesi’nde İşletme yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamladıktan sonra kısa bir süre kurumsal hayatta yer aldı. Çocukluğundan beri gökyüzünün gizemi ve spiritüel konulara ilgi duyuyor oluşu onu astrolog ve yoga eğitmeni olmaya taşıdı. Leyla Özlem Dölen, temel astroloji, soru astrolojisi, dünya astrolojisi, karma astroloji ve uranyen astroloji üzerine eğitimlere sahiptir. Yoga eğitmenlik eğitimi de bulunan Leyla Özlem Dölen, Bireysel astroloji danışmanlığı ve yoga eğitmenliğini aktif olarak bir arada sürdürmektedir.

SAĞLIK ASTROLOJİSİ: 11-17 Ocak 2021

3 Dakika

Paylaş!

Sağlıklı ve mutlu günler! Arka arkaya konum değiştiren gezegenler, gökyüzünün enerjilerini etkiliyor. Geçtiğimiz haftanın sonlarında Merkür, Kova burcunda ilerlemeye başlarken; Venüs, Oğlak burcuna, Mars ise Boğa burcuna geçti. 13 Ocak’ta gerçekleşecek olan Oğlak yeni ayı ise yeni haftaya damgasını vuracak gibi görünüyor…

Burçlara göre haftanın genel etkilerini inceleyecek olursak;

Koç ve Yükselen Koç:

İş çevreniz ya da aile bireylerinizden kişilerin sağlık konularıyla ilgili gelişmeleri gündeme getirebilir. Hafta başında stres barındıran ortamlardan kaçınmaya çalışın. Zira devamında keyif ve umut vaat edici gelişmeler olabilir. Boğaz bölgesi, böbrek ve hormonel sorunlar söz konusu ise alternatif yöntemler destekleyebilirsiniz. Zihniniz aktif olacağından uyku düzensizlikleri yaşanabilir.

Boğa ve Yükselen Boğalar:

Hafta başında stres ve öfke kontrolü önem kazanıyor. Açık havada spor yapmak ve bedeninize hareket kazandırmak için uygun bir hafta. Ancak risk almamaya ve bedeninizi zorlamamaya özen gösterin. Sağlık göstergeniz Venüs bazı cilt sorunlarına işaret edebilir. Ayrıca diz ve eklemlerinizde gelişebilecek sorunlara karşın kemik sağlığınızı korumalısınız. Hazmı kolay lifli gıdalar tüketmek iyi gelebilir.

İkizler ve Yükselen İkizler:

Sağlık göstergeniz Mars’ın Boğa burcuna geçişiyle öfke kontrolü önem kazanıyor. İç dünyanızda bastırdığınız bazı korku veya kalıplar ani duygu boşalmalarına yol açabilir. Biriken enerjiyi doğada spor yaparak dengeleyebilirsiniz. Boğaz bölgesinde gelişebilecek enfeksiyonlara ve hormonel sorunlara karşı temkinli olmalısınız. Şekerli besinleri tüketirken kontrollü olmakta fayda olabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler:

İştah ve şekerli besin tüketiminde kontrollü olmanız gereken bir hafta. Enfeksiyon veya hormonel sorunlarınız varsa gelişmesi halinde uzman bir doktora gitmek iyileştirici olacaktır. Karşı taraftan gelebilecek etkilere açık bir haftadasınız. Stres ve agresyon içeren ikili temaslardan kaçınmaya çalışın. Mental sağlığınızı korumak adına psikolojik destek almak iyi gelebilir.

Aslan ve Yükselen Aslanlar:

Hem beden hem de mental sağlığınıza odaklanacağınız bir hafta. Sağlık alanınızda gerçekleşen yeni ay, cilt ve diş bakımınıza önem vermeniz gerektiğini gösteriyor. Gelişebilecek eklem sorunlarına karşı kalsiyum yönünden zengin besinler tüketebilirsiniz. Beklenmedik sağlık sorunlarına karşı genel belirtileri izlemekte fayda olabilir. Venüs’ün Oğlak burcuna geçişi beslenmenizi düzenlemek için destekleyici olabilir.

Başak ve Yükselen Başaklar:

Venüs’ün Oğlak burcuna kayması ve yeni ayın da bu alanda gerçekleşmesi çocuk sahibi olma girişimleri için destekleyici nitelikte. İştahı dengelemek ve şekerli yiyecekleri kontrollü tüketmekte fayda olabilir. Gelişebilecek baş ağrılarına karşı zihninizi boşaltmaya ve beden enerjinizi dengelemeye çalışın. Keyif aldığınız alanlar veya hobilerinize yönelmek mental doyumu sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Terazi ve Yükselen Teraziler:

Yaşam alanınızda gerçekleşen yeni ay, aile bireylerinizin sağlıklarıyla ilgili bazı gelişmeleri gündeme getirebilir. Mars’ın Boğa seyahati kontrolsüz risklerden kaçınmanız gerektiğine işaret etmekte. Stres ve agresyon içeren ortamlardan kaçınmaya çalışın. Sağlık durumunuzla paralel olarak ateşli/ enfeksiyonel hastalıklar veya kanamalı durumlar gelişebilir. Süregelen sağlık sorunlarında yapılması muhtemel bazı müdahaleler olabilir.

Akrep ve Yükselen Akrepler:

Yeni ay, depresif düşünce kalıplarından arınmanız için sizi destekler nitelikte. Sağlık göstergeniz Mars, karşıt evinizde ilerliyor. Hafta boyu enerjinizi kontrollü kullanırsanız, beden gücünüzü dengeleyebilirsiniz. Öte yandan sakarlık ve kaza etkilerine açık olabilme potansiyeline karşın ani çıkışlardan kaçınmak faydalı olabilir. Stres barındıran ikili temaslardan kaçınmaya çalışın.

Yay ve Yükselen Yaylar:

Mars, hafta boyu sağlık alanınızda ilerleyecek. Yeme-içme alışkanlıklarınızı ve aktivitelerinizi düzenleyebilmeniz için destek veriyor. Ancak kararlı adımlar atmak ve iradeli davranmak koşuluyla. Organik beslenebilir, doğa içerisinde hafif sporlar yapmayı tercih edebilirsiniz. Nefes egzersizleri destekleyici olabilir. Zihniniz aktif olacağından uyku düzensizlikleri ve baş ağrıları yaşayabilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar:

Sizin alanınızda gerçekleşecek olan yeni ay, bedeninizin ihtiyaçlarına ve sağlığınıza odaklanmanız için sizi destekliyor. Süregelen sağlık sorunlarınız varsa bu hafta sonuçlanabilir. Kalsiyum içeriği yönünden zengin besinleri tüketmek kemik ve diş sağlığınızı destekleyecektir. Sağlık göstergeniz Merkür, Kova burcunda ilerliyor. Zihninizi rahatlatmak ve akciğerlerinizi tazelemek adına doğa içerisinde yürüyüşler yapabilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kovalar:

Öngöremediğiniz bazı koşulların hafta boyu iç dünyanızda stres yarattığını fark edebilirsiniz. Oğlak yeni ayı depresif tüm düşünce ve korkuları şifalandırmak için sizi destekleyici nitelikte. İç dünyanıza dönebilir, meditatif ve ruhsal çalışmalarla rahatlayabilirsiniz. Bu hafta eklem sağlığınızı ve iskelet sisteminizi korumak önem kazanıyor. Uyku düzeninizi sürdürmek gelişebilecek baş ağrılarına karşı önlem olabilir.

Balık ve Yükselen Balıklar:

Sağlık göstergeniz Güneş, Oğlak burcunda ilerliyor. Hafta boyu enerjinizi güçlü bir şekilde kullanabilirsiniz. Ancak yine de kontrollü olmaya çalışın. Kalp/ dolaşım sistemi veya genel sağlık sorunlarınız varsa umut vaat edici gelişmeler söz konusu olabilir. Yakın çevrenizdeki agresif kişilerden kaçınabilirseniz içsel dalgalanmaları dengeleyebilirsiniz. Meditatif ve ruhsal çalışmalar destekleyici olabilir.

Paylaş!
Leyla Özlem Dölen
Leyla Özlem Dölen Holistik astrolog ve Yoga Eğitmeni Leyla Özlem Dölen, İstanbul Üniversitesi’nde İşletme yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamladıktan sonra kısa bir süre kurumsal hayatta yer aldı. Çocukluğundan beri gökyüzünün gizemi ve spiritüel konulara ilgi duyuyor oluşu onu astrolog ve yoga eğitmeni olmaya taşıdı. Leyla Özlem Dölen, temel astroloji, soru astrolojisi, dünya astrolojisi, karma astroloji ve uranyen astroloji üzerine eğitimlere sahiptir. Yoga eğitmenlik eğitimi de bulunan Leyla Özlem Dölen, Bireysel astroloji danışmanlığı ve yoga eğitmenliğini aktif olarak bir arada sürdürmektedir.
Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır. @2020 Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır.
×

Sağlıklı Yaşama Adım At!

Sağlıklı yaşam uygulamaları ve bağışıklık güçlendirici etkili yöntemler için hemen bültenimize abone olun.