Leyla Özlem Dölen Holistik astrolog ve Yoga Eğitmeni Leyla Özlem Dölen, İstanbul Üniversitesi’nde İşletme yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamladıktan sonra kısa bir süre kurumsal hayatta yer aldı. Çocukluğundan beri gökyüzünün gizemi ve spiritüel konulara ilgi duyuyor oluşu onu astrolog ve yoga eğitmeni olmaya taşıdı. Leyla Özlem Dölen, temel astroloji, soru astrolojisi, dünya astrolojisi, karma astroloji ve uranyen astroloji üzerine eğitimlere sahiptir. Yoga eğitmenlik eğitimi de bulunan Leyla Özlem Dölen, Bireysel astroloji danışmanlığı ve yoga eğitmenliğini aktif olarak bir arada sürdürmektedir.

29 Mart-4 Nisan Haftası:

3 Dakika

Paylaş!

Sağlıklı ve mutlu haftalar! 28 Mart’ta Terazi burcunda bir dolunay netleşti. Venüs ve yaralı şifacı olarak bilinen Kiron asteroidiyle kavuşum halinde olması ise dikkat çekici! Rönesans dönemi usta astroloğu William Lilly; Terazi burcunu, vücutta bel ve kalça bölgesiyle ilişkilendirir. Detaya inecek olursak; böbreklerde taş/ kum dökme, idrar yollarında enfeksiyon, kalça eklemlerinde rahatsızlıklar veya cinsellikle ilgili tetiklenmeler olabileceğinden bahseder. Dolunayın; Mars ve Satürn’le yapmış olduğu büyük hava üçgeni ise gereken sorumluluğu alarak doğru zamanda harekete geçersek şifalanabileceğimizi ifade etmekte.

Burçlara göre bu görünümü değerlendirecek olursak:

Koç ve Yükselen Koç:

Terazi dolunayı etkisiyle; bel bölgenizde bazı hassasiyetler olabilir. Kalça eklemlerinizde gelişebilecek rahatsızlıkların yanı sıra böbrekte taş veya iltihaplanma görülebilir. Hafta boyu dengeli miktarda su tüketerek böbrek sağlığınızı destekleyin. Keza baş ağrıları yaşamanız da mümkün. Bu haftadan itibaren kaygılarınız azaldığını ve enerjinizin arttığını hissedebilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa:

Sağlık alanınızda gerçekleşen dolunayın etkisiyle kalça ve bel bölgenizde bazı hassasiyetler gelişebilir. Yanlış beslenmeden kaynaklı sağlık sorunlarına karşın sindirim sisteminizi desteklemeniz gerekmekte. Abur cubur olarak bilinen yiyecekler, paket gıdalar tüketmek yerine meyveleri öğünlerinize dahil edin. Ayrıca, genel sağlığınızı dengelemek adına günlük rutininizi korumaya çalışın.

İkizler ve Yükselen İkizler:

Sindirim sisteminizde gelişebilecek hassasiyetlere karşın şifalanabileceğiniz bir haftadasınız. Ancak doğru beslenme rutini ile sağlığınızı desteklemeli, gerektiğinden uzman yardımı alabilirsiniz. Baharat tüketiminde aşırıya kaçmamak suretiyle, bol sebze tüketmeye özen gösterin. Lif yönünden zengin gıdalara özellikle de tahıllara yönelebilirsiniz. Çocuk sahibi olmayı isteyen İkizler burçlarının sürpriz haberler alması mümkün.

Yengeç ve Yükselen Yengeç:

Terazi dolunayı, iç dünyanızı dolayısıyla da duygularınızı harekete geçirdiğinden endişeye kapılmayın. Diz ve eklemlerinizde sağlık sorunlarınız varsa şifalandırabileceğiniz bir haftadasınız. Kalsiyum ve mineral yönünden zengin besinlere yönelmek kemik sağlığınızı destekleyebilir. Ancak göğüsler veya üreme organlarınızda bazı hassasiyetler hissetmeniz mümkün. Kalça ve uyluk bölgenizde gelişebilecek rahatsızlıklara karşın fiziksel aktivitelerde dengeli ilerlemeniz ve temkinli olmanız gerekiyor.

Aslan ve Yükselen Aslanlar:

Terazi dolunayın etkisiyle mental sağlığınız tetiklenebilir. Bazı düşünceleriniz; huzursuzluk yaratabileceği gibi yakın çevrenizle iletişim halindeyken de temkinli olun. Meditatif çalışmalar, rahatlamanızı sağlayabilir. Eller veya kollarda ağrı yahut kalça/ uyluk bölgenizde bazı sorunlar gündeme gelirse şifalandırabileceğiniz bir haftasınız. Zira bir uzman desteği veya dengeli egzersiz fayda sağlayabilir.

Başak ve Yükselen Başaklar:

Terazi dolunayı, boğaz bölgenizde bazı sağlık sorunlarını harekete geçirebilir. İltihaplanma, tiroit hormonlarında dengesizlikler veya ses tellerinizde hassasiyet gelişirse bir uzmana başvurun. Üreme organları, mesane veya boşaltım sistemi rahatsızlıklarınız varsa şifalanabileceğiniz bir haftadasınız. Ancak bazı müdahaleler de gerekebilir. Ayrıca çocuk sahibi olmak isteyen Başaklar harekete geçebilirler. Zira cinsel yönden canlı ve aktif olabilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Teraziler:

Sizin alanınızda gerçekleşen dolunay, sağlığınıza ve bedeninizin ihtiyaçlarına odaklanmanızı gerektirebilir. Ancak soğuk algınlıklarına karşın temkinli olmalısınız. Ayaklarınızı üşütmemeye çalışın. Hafta başında gelişebilecek zehirlenmelere karşın tükettiğiniz besinlerin tazeliğinden emin olun. Sindirim sisteminizi desteklemek hafta boyu önem kazanıyor. Ayrıca bel veya baş bölgenizde hassasiyetleriniz varsa şifalandırabileceğiniz bir haftasınız.

Akrep ve Yükselen Akrepler:

Terazi dolunayı mental sağlığınızı harekete geçiriyor. Bilinç altınızda gelişebilecek huzursuzluklar veya uyku sorunlarına karşın meditasyon gibi ruhsal çalışmalardan destek alabilirsiniz. Sağlık alanınızdaki ilerleyen Güneş, genel sağlık problemlerinize dikkati çekebileceği gibi atacağınız adımlarla şifalanabileceğinizi de göstermekte. Öte yandan sinidirim sisteminizde hassasiyetler olabileceğinden bol su içmek, meyve ve pişmiş gıdalar tüketmek yararlı olabilir.

Yay ve Yükselen Yaylar:

Terazi dolunayı etkisiyle alt bacak veya baldır bölgenizde bazı hassasiyetler gelişebilir. Kronik ağrı veya huzursuz bacak sendromu gibi sorunlarınız varsa tetiklenmesi muhtemel. Kalp sağlığı veya omurgasında rahatsızları olanlar bir doktor desteği almak suretiyle şifalanabilirler. Sırt bölgenize yönelik egzersizler destekleyici olabilir. Ayrıca öğünlerinizde sağlıklı yağları dengeli miktarda kullanmak önem kazanabilir. Hobilerinize yönelmekse mental yönden iyi gelecektir.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar:

Terazi dolunayı etkisiyle diz bölgeniz veya eklem sağlığınız tetiklenebilir. Hafta boyu fiziksel aktivitelerinizde dengeli olmaya ve eklemlerinizi zorlamamaya özen gösterin. Ayrıca kalsiyum ve mineral yönünden zengin gıdalar kemik sağlığınızı destekleyecektir. Göğüs kafesi veya midesinde problemleri olanlar şifalandırabilecekleri bir haftadalar. Ancak akciğerlerinizi ve kulaklarınızı üşütmemeye özen gösterin. Duyma sorunları gelişirse bir uzmana başvurun.

Kova ve Yükselen Kovalar:

Terazi dolunayı etkisiyle; kalça veya uyluk bölgenizde bazı sağlık sorunları gündeme gelebileceğinden bedensel aktivitelerde dengeli olmalısınız. Ayrıca egzersiz yapıyorsanız vücudunuzu zorlamamalı ve aşırı risk almaktan kaçınmalısınız. Öte yandan solunum sistemi, el veya kollarda rahatsızlıkları olanlar şifalanabilirler. Ancak gerekirse bir uzmandan destek almanız da gerekebilir. Hafta boyu boğaz sağlığınıza özen gösterin ve üşütmemeye çalışın.

Balık ve Yükselen Balıklar:

Terazi dolunayı etkisiyle; mental sağlığınıza odaklanmanız gerekebilir. Terapi desteği almak isterseniz faydasını görebileceğiniz günlerdesiniz. Meditasyon ve yoga, enerji seviyenizi artırmanıza yardımcı olabilir. Ense veya boğaz bölgenizde hassasiyetleriniz varsa şifalandırabileceğiniz bir haftadasınız. Gelişebilecek baş ağrılarına veya uyku problemlerine karşın yatak odanızda elektronik aletler bulundurmamaya ve stresten uzak kalmaya çalışın.

Sevgiyle…

Paylaş!

Leyla Özlem Dölen Holistik astrolog ve Yoga Eğitmeni Leyla Özlem Dölen, İstanbul Üniversitesi’nde İşletme yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamladıktan sonra kısa bir süre kurumsal hayatta yer aldı. Çocukluğundan beri gökyüzünün gizemi ve spiritüel konulara ilgi duyuyor oluşu onu astrolog ve yoga eğitmeni olmaya taşıdı. Leyla Özlem Dölen, temel astroloji, soru astrolojisi, dünya astrolojisi, karma astroloji ve uranyen astroloji üzerine eğitimlere sahiptir. Yoga eğitmenlik eğitimi de bulunan Leyla Özlem Dölen, Bireysel astroloji danışmanlığı ve yoga eğitmenliğini aktif olarak bir arada sürdürmektedir.
Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır. @2020 Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır.