Leyla Özlem Dölen Holistik astrolog ve Yoga Eğitmeni Leyla Özlem Dölen, İstanbul Üniversitesi’nde İşletme yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamladıktan sonra kısa bir süre kurumsal hayatta yer aldı. Çocukluğundan beri gökyüzünün gizemi ve spiritüel konulara ilgi duyuyor oluşu onu astrolog ve yoga eğitmeni olmaya taşıdı. Leyla Özlem Dölen, temel astroloji, soru astrolojisi, dünya astrolojisi, karma astroloji ve uranyen astroloji üzerine eğitimlere sahiptir. Yoga eğitmenlik eğitimi de bulunan Leyla Özlem Dölen, Bireysel astroloji danışmanlığı ve yoga eğitmenliğini aktif olarak bir arada sürdürmektedir.

25-31 Ocak Haftası

3 Dakika

Paylaş!

Mutlu Haftalar! Taocu düşünceye göre elementler, doğayı oluşturan temel esasların ötesindedir. Hem Doğa’ya hem de insanlara egemen olan enerji yasalarının bütünüdür. Charles A. Moss Beş Elementin Gücü kitabında Worslay’in şu görüşüne yer vermekte. “Her canlı ve her insan elementlerin kendine özgü somutlaşması ve birleşmesinden oluşur.” Bunlar kişinin benliğine bağımlıdır. Zihinsel, bedensel ve ruhsal bütün öğelerde enerjinin akmasını ve kontrolünü sağlayıp, bireyin yaşamında değişen koşullara karşı koymasını ve dengelemesini kolaylaştıran becerinin oluşmasını sağlarlar.

Değişimin ayak sesleriyle birlikte bizi zaman zaman konfor alanımızdan çıkaran yoğun gökyüzü hareketleri, bedenimiz ve ruhumuzla iç içe geçen element dengesinde değişimlere neden oluyor.

28 Ocak’ta Aslan burcunda sert bir dolunay gerçekleşiyor. Aslan, Ateş Elementi’ne ait bir burçtur. Bedende; Kalp, Dolaşım Sistemi, Otonom Sinir Sistemi ile gıdaların enerjiye dönüştürülmesi ve İnce Bağırsak işlevlerinden oluşur. Anın haritasında iki zorlayıcı gezegenden baskı gören Ay’ın zarar görmesi üzerinizde hissettiğiniz baskıyı arttırabilir. Dışsal faktörlerin, özgüven ve konfor alanınızı sarstığını hissedebilirsiniz. Kısıtlayıcı etkilerden kaynaklı mental sorunlar yaşayabilir, konu veya olayları dramatize etme motivasyonuna çekilebilirsiniz. Sıkıntılı koşulların getirdiği etkiler mutsuz yada keyifsiz hissetmenize neden olabilir. Bütün bunlar yukarıda bahsetmiş olduğum element dengelerini sarsabileceğinden; kafa karışıklıkları, tereddüt, kaygı, uykusuzluk, kalp ve dolaşım sistemi sorunları gibi semptomlar oluşabilir.

Burçlara göre haftanın genel etkilerini inceleyecek olursak;

Koç ve Yükselen Koç:

Sağlığınız için planlamadığınız bazı harcamalar keyfinizi kaçırabilir. Hamilelik gibi bir gündeminiz varsa bu haftayı dinlenerek geçirmenizi ve uyku düzeninize önem vermenizi söyleyebilirim. Zira zihninizin aktif olacağı bir dönem.

Boğa ve Yükselen Boğalar:

Yoğun çalışma hayatı içerisinde sağlığınızı ve bedeninizin ihtiyaçlarını ihmal ediyor olabilirsiniz. Ev ve kariyer hayatınız arasında bir denge oluşturmanız, beslenme ve uyku düzeninize özen göstermeniz gerekmekte.

İkizler ve Yükselen İkizler:

Yakın çevrenizle iletişim halindeyken gelişebilecek huzursuzluklara karşın gerilimlerden kaçının. Kontrolünüz dışında olan etkilere ve küçük kazalara açık olacağınızdan temkinli olun ve hızlı hareketler yapmamaya çalışın.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler:

Değişen koşullar duygu durumunuz üzerinde zorlayıcı etkiler yaratabilir. Gelecekle ilgili kaygılar hissedebilirsiniz. Ancak bunlar dönemsel etkiler olduğundan gereksiz yere endişeye kapılmayın.

Aslan ve Yükselen Aslanlar:

Sizin alanınızda gerçekleşecek dolunay, önümüzdeki 15 günlük süreçte bedeninizin ihtiyaçlarına odaklanmanız gerektiğini gösteriyor. Kalp, dolaşım sisteminizi zorlamamaya özen gösterin. Tansiyon sorununuz varsa kontrollerinizi ihmal etmeyin. Aile bireylerinin ani sağlık sorunları huzursuzluk yaratabilir.

Başak ve Yükselen Başaklar:

Olası kısıtlayıcı koşullar veya kontrol dışı gelişmelerin moralinizi olumsuz etkilemesine izin vermeyin. Psikolojinizi sağlam tutun. Bu hafta düzenli uyku uyumak önem kazanıyor. Zira sağlık gezegeniniz Merkür’ün Kova seyahati zihninizi aktif tutuyor.

Terazi ve Yükselen Teraziler:

Bebek sahibi olmayı planlıyorsanız bir tedavi yöntemi yahut operasyon gündeme gelebilir. Umutlu beklentiler içerisinde olduğunuz konularda gelişebilecek hoşnutsuzlukların, fiziksel sağlığınızı etkilememesine dikkat edin.

Akrep ve Yükselen Akrepler:

Kariyer hayatınızda gelişebilecek bazı gerginlikler yaşam alanınıza veya iç dünyanıza yansıyabilir. Anne gibi figürlerde gelişebilecek sağlık sorunlarına karşın ihmalkar davranmayın. Keza siz de beden enerjinizi
kontrollü kullanmalı, ani öfke patlamalarına karşın serin kanlı olmalısınız.

Yay ve Yükselen Yaylar:

Hafta boyu sağlığınızla ilgili beklenmedik hızlı gelişmeler söz konusu olabilir. Yorucu aktiviteleri abartmamalı, yeme-içme konusunda aşırılıklardan kaçınmalısınız. Aksi halde bedeniniz alarm verebilir. Ateşli hastalıklar veya boğaz enfeksiyonları gündeme gelebilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar:

Önümüzdeki 15 gün boyunca zorlayıcı koşulların yaratacağı içsel zorlanmalar gündemde. Önceden planlanmış bir operasyon söz konusuysa ihmal etmeyin. Ancak zorunlu olmadıkça keyfi operasyonlardan kaçınmakta fayda olabilir.

Kova ve Yükselen Kovalar:

Aile üyeleri veya kendinizle ilgili beklemedik sağlık harcamaları yapmanız gerekebilir. İkili ilişkilerinizde veya karşılıklı konularda gündeme gelebilecek huzursuzluklar duygusal alanda sizi zorlayabileceği gibi ev yaşamınıza da yansıyabilir.

Balık ve Yükselen Balıklar:

Sağlığınıza dair farkında olmadığınız bazı temalar gündeme gelebilir. Sezgisel yeteneğinizi kullanarak vücudunuzla bağ kurun ve size ne söylediğine iyi kulak verin. Yakın çevrenizde gelişebilecek ani gerginliklerin huzurunuzu kaçırmasına izin vermeyin.

Paylaş!

Leyla Özlem Dölen Holistik astrolog ve Yoga Eğitmeni Leyla Özlem Dölen, İstanbul Üniversitesi’nde İşletme yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamladıktan sonra kısa bir süre kurumsal hayatta yer aldı. Çocukluğundan beri gökyüzünün gizemi ve spiritüel konulara ilgi duyuyor oluşu onu astrolog ve yoga eğitmeni olmaya taşıdı. Leyla Özlem Dölen, temel astroloji, soru astrolojisi, dünya astrolojisi, karma astroloji ve uranyen astroloji üzerine eğitimlere sahiptir. Yoga eğitmenlik eğitimi de bulunan Leyla Özlem Dölen, Bireysel astroloji danışmanlığı ve yoga eğitmenliğini aktif olarak bir arada sürdürmektedir.
Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır. @2020 Albatros Bilişim Kooperatifi tarafından yapılmıştır.